Dienas ziņas

Ventspils ostas pārvaldībai dibinās uzņēmumu

Dienas ziņas

Eiropadome par «Brexit»: darbs tikai sāksies

Saulkrasti vēlas kļūt par piejūras attīstības centru

Saulkrasti vēlas kļūt par piejūras attīstības centru; Limbaži nemierā ar pagastu atņemšanu

Lai gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) izstrādāta karte, kā Latvijas novadiem vajadzētu iezīmēties pēc gaidāmās teritoriālās reformas, aizvien netrūkst pašvaldību, kuras mēģina novadu robežas pārzīmēt. Par piejūras attīstības centru nākotnē varētu kļūt atsevišķs Saulkrastu novads, ja tam pievienotu vairākus apkārtējos pagastus, tai skaitā no kaimiņu Limbažu novada. Tiesa gan, pret šādu scenāriju ir Limbažu pašvaldība, kā galveno argumentu minot novada teritorijas nedalāmību.

VARAM sagatavotajā kartē šobrīd Saulkrastu novadu paredzēts apvienot ar Ādažu, Carnikavas un Sējas novadiem, kā attīstības centru nosakot Ādažus. Tomēr Saulkrastos uzskata, ka pilsētai ir gana liels potenciāls, lai nākotnē tā kļūtu par piejūras attīstības centru. Tajā sekmīgi strādājot osta, nākotnē Skultē atradīsies "Rail Baltica" dzelzceļa stacija un attīstīti arī citi iedzīvotājiem nozīmīgi pakalpojumi.

"Šeit uzņēmēji aktīvi veido uzņēmējdarbību, ostā, ap šo Skultes dzelzceļa staciju, kur ir topošais industriālais parks, kur būs pietura. Šis ir attīstības centrs Vidzemes piekrastē, kur top liela uzņēmējdarbības vide. Šeit Zvejniekciema vidusskola, sporta centrs, kultūras nams," stāstīja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis.

Lai šādu ieceri realizētu, Saulkrastu novada dome piedāvā izveidot jaunu novadu, kurā būtu apvienoti Saulkrastu un Sējas novadi, Skultes un Vidrižu pagasti no Limbažu novada, kā arī Liepupes pagasts no Salacgrīvas novada.

Tikmēr Limbažu novadā jau sākusies parakstu vākšana par novada nedalāmību. Pašvaldībā iebilst pret Saulkrastu novada ieceri, veidojot jaunu novadu, tam pievienot divus Limbažu novada pagastus.

"Gan Skulte, gan Vidriži ir jauki pagasti, kur plānveidīgi esam ieguldījuši lielus finansu līdzekļus un realizējuši daudzus Eiropas Savienības projektus un ne tikai. Esam ieguldījuši arī pašvaldības līdzekļus, lai šo teritoriju attīstītu un pilnveidotu," norādīja Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers.

Iedzīvotāji Vidrižos atzīst, ka bijuši nepatīkami pārsteigti, no masu medijiem uzzinot, ka jau iezīmētās novada robežas varētu mainīties. Ļaudis nav mierā, ka par šādām lietām tiek spriests, nejautājot cilvēku domas.

"Tā ir kā paraža, ka visi vidrižnieki sevi saista ar Limbažiem un viss notiek Limbažos. Tāda sajūta kā dzimtbūšanas laikos, kad ciemus ietirgo pret kaut ko. Tāda man tā sajūta," sacīja Vidrižu pagasta iedzīvotājs Jānis Lūsis.

"Tie, kas nāk, tie parakstās. Mēs braucam apkārt pa bibliotēkām un vācam parakstus. Ir jautājumi un neziņa cilvēkiem. Mums ir jāpanāk, lai deputāti bez mūsu piekrišanas nesadala mūsu novadu," komentēja Vidrižu pagasta pārvaldes vadītājs Dainis Jurka.

Parakstu vākšana par Limbažu novada nedalāmību teritorijas reformas gaitā noslēdzās piektdien. Tos paredzēts iesniegt Saeimā atbildīgajā komisijā. Tur plāno vērsties arī Saulkrastu novada dome, piedāvājot savus risinājumus, kā Saulkrasti varētu kļūt par piejūras attīstības centru. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti