Ārpus Rīgas

DAP vadītājas vietniece Gunta Gabrāne par aizsargājamo jāņuzāļu kontroli

Ārpus Rīgas

Lielais sausums atsaucas ne vien uz zemnieku, bet arī pircēju maciņiem

Saules skolā notiek jauna korpusa būvniecība

Saules skolā Daugavpilī notiek jauna korpusa būvniecība

Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola” notiek jauna korpusa būvniecības darbi. Jaunais korpuss sastāvēs no divām ēkām, vienā paredzētas vidusskolas mācību telpas un otrā bērnu mākslas skola.

Jaunais korpuss tiks savienots ar vēsturisko Saules skolas ēku, veidojot vienotu kompleksu. Būvniecības izmaksas  ir ap 4,9 miljoniem eiro, daļu no finansējuma sedz Eiropas struktūrfondu līdzekļi.

Aizvadītajā gadā Daugavpils dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” nosvinēja 100 gadu jubileju, pērn skola ieguva profesionālās izglītības kompetences centra statusu, kas skolai ļāva piesaistīt Eiropas struktūrfondu finansējumu, lai uzsāktu vērienīgu skolas infrastruktūras projektu.

Iepriekšējā fondu plānošanas periodā tika atjaunota "Saules skolas" vēsturiskā ēka. Šobrīd blakus tai tiek izbūvēts jauns skolas korpuss, kas sastāvēs no divām ēkām. Vienā atradīsies vidusskolas mācību telpas, otrā bērnu mākslas skola. Šobrīd skolai trūkst telpu.

“Telpu noteikti pietrūkst, tagad mēs īrējam pāri ielai no universitātes telpas, šinī mēs visi nevaram izvietoties,” stāsta "Saules skolas" direktores vietnieks Raimonds Tukišs.

Jaunajā korpusā būs gan pietiekami vietas, gan iespējas telpas pielāgot atbilstoši programmu specifikai.

“Tur atradīsies visas telpas, kas nepieciešamas mākslas skolai, pilnīgi visas. Reklāmas dizains, foto dizains, jābūt īpašām telpām, tekstilizstrādājumu dizains, koka izstrādājumu dizains, apģērba dizains, multimediju dizains,” ar plāniem iepazīstina Tukišs.

Ir doma, ka jaunajās telpās varētu tikt atvēlēta vieta, kur attīstīt arī teātra mākslas izglītības programmu. Savukārt vietā, kur šobrīd atrodas bērnu mākslas skola, nākotnē plānots izveidot dienesta viesnīcu.

Būvniecības darbu ģenerāluzņēmējs ir vietējā Daugavpils būvniecības kompānija "SIA Lagron". Būvdarbu vadītāja Olita Cvetkova stāsta par notiekošo būvniecības objektā.

“Dotajā momentā mums pamatu betonēšanas darbi jau pabeigti, notiks sienu betonēšanas darbi un pārseguma betonēšana. Visi būvdarbi notiek pēc plānotā darbu grafika. Mēs uzsākām darbu pirmajā decembrī iepriekšējā gadā”, stāsta Olita Cvetkova.

Jaunuzbūvētais korpuss tiks savstarpēji savienots ar esošo "Saules skolas" ēku, tas atradīsies blakus 18.novembra ielai netālu no Daugavas krasta, sakārtojot pilsētas degradēto teritoriju.

“Te bija šausmīgs grausts, pilsētas centrā bija. Tagad būs sakārtots un ļoti moderns, skaists,” pārliecināts Raimonds Tukišs.

Kā uzsver Tukišs, rādot jaunā korpusa skices, tas būs īpašs objekts ar līdz šim vēl neredzētu fasādes noformējumu: “Te ir skaisti paneļi. Tas projekts pretendē uz arhitektu gada balvu, es esmu pārliecināts.”

Ēkas neparastā fasāde gan būs izaicinājums būvniekiem, norāda būvdarbu uzraugs Jāzeps Šesters.

“Ja jūs brauksiet pa 18.novembra ielu, redzēsiet šo fasādi, kas ir no sīkiem keramikas elementiem ar mozaīkas lodziņiem un vertikālu izpildījumu kā koki mežā – ļoti skaisti, īpaši vakara pusē, tādas fasādes nav Latvijā. Protams, fasāde vien maksā ap 300 tūkstošiem eiro. Dizaina skola, kas māca nākamos arhitektus, to ir pelnījusi,” norāda Šesters.

Šobrīd "Saules skolā" vidusskolas līmenī mācās 115 audzēkņu, bet bērnu mākslas skolā – ap 300. Jāpiebilst, ka "Saules skolas" jaunā bloka būvniecībai jābūt pabeigtai līdz nākamā gada vasarai, lai jau 2019.gada septembrī skolēni jauno mācību gadu varētu sākt jaunuzbūvētajā korpusā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti