Saules kaujas gadadienā - Baltu vienības diena

Lietuvā, Šauļos sestdien tiek svinēta Baltu vienības diena. Latvieši un lietuvieši to atzīmē kopš 2000.gada, tādējādi pieminot mūsu abu tautu vēsturē nozīmīgo Saules kauju.

Sestdien Šauļos gaidāma plaša svētku programma, kuras laikā notiks starptautisks forums par sadarbības perspektīvām, būs arī sporta un kultūras pasākumi, tostarp, latviešu spēlfilmas „Sapņu komanda 1935” noskatīšanās.

Baltu vienības dienas galvenais mērķis ir sekmēt abu baltu tautu tuvināšanos un sadarbību - tā uzsver Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis:

"Mēs neesam tikai kaimiņi, kas iesaistīti politiskā un ekonomiskā sadarbībā. Mēs esam tautas, kurām ir vienas valodu saknes un līdzīgas kultūras tradīcijas. Ir ļoti labi apzināties, ka mēs neesam tikai trīs miljoni lietuviešu un divi miljoni latviešu, bet patiesībā kopā mēs esam pieci miljoni, un šādi pasākumi nostiprina šo izjūtu."

1236. gada 22. septembrī purvainā vietā netālu no Saules tika sakauti Zobenbrāļu ordeņa karapulki. Tie atgriezās no sirojuma pa Lietuvu, uz kurieni bija devušies atriebt lietuviešu iebrukumus vācu feodāļu valdījumos. Kaujā krita ordeņa mestrs un ap 50 ordeņa brāļu, kā arī daudzi karakalpi. Pēc šīs kaujas Zobenbrāļu ordenis beidza pastāvēšanu. Lietuviešu un zem­gaļu uzvara Saules kaujā uz laiku aizkavēja vācu feodāļu agresiju Baltijas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti