Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saulainē atkal pieaug apkures tarifs

Saulainē atkal pieaug apkures tarifs

Rundāles novada Saulaines iedzīvotājiem atkal jāgatavojas apkures un karstā ūdens tarifu kāpumam. Pirms pāris gadiem apkure kļuva krietni dārgāka, jo kurināmais tika nomainīts no salmiem uz kokskaidu briketēm. Tagad apkures tarifa kāpumu pašvaldībā skaidro ar jaunu un dārgāku iepirkumu, kā arī degvielas cenas un minimālās algas paaugstināšanu.

21. gadsimta sākumā Saulaine ieguva ne vien dabai draudzīgāko, bet arī lētāko apkuri visā Latvijā. Mainoties situācijai lauksaimniecībā, zemnieki aprēķināja, ka salmus izdevīgāk eksportēt, tāpēc kurināšanai ar salmiem paredzētie katli tika pielāgoti skaidu briketēm, kas iedzīvotājiem nozīmēja strauju apkures tarifu kāpumu. “Šo katlu māju varēja uzstādīt par Dānijas dāvināto naudu un 15 gadus droši kurināt ar salmiem. Tad tas bija to vērts,” vērtē Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (“Vēlētāju apvienība”).

Tagad situācija atkal mainījusies, un jau no 1. decembra apkures tarifi palielināsies par  nedaudz vairāk kā 7%, sasniedzot 62,25 eiro par megavatstundu. Katlu mājā strādā pieci kurinātāji un briketes tiek pievestas ar iekrāvēju, kam nepieciešamā degviela no nākamā gada arī būs krietni dārgāka.

“Mums kurināmā cena ir 84,2 eiro par tonnu. Tad no oktobra mums ir līgums par 89,79 eiro par tonnu. Sadārdzinājums ir vairāk nekā 6%, un arī minimālās algas paaugstinās no 380 uz 430 eiro. Tas arī ir ievērojams tarifa paaugstinājums,”

pauž Rundāles novada komunālā dienesta ekonomiste Ilva Paiča.

Joprojām arī pastāvot iespēja atgriezties pie kurināšanas ar salmiem, tomēr jebkura    kurināmā veida izmaksas ilgtermiņā esot pārāk neprognozējamas. “Pirms 10-15 gadiem mēs nedomājām, ka vietējais kurināmais var kļūt dārgāks par fosilo kurināmo. Pašlaik gāzes tarifs, kas mums ir citā novada ciematā, ir zemāks nekā šis ar kokskaidu briketēm,” saka Okmanis.

No 1. decembra  par 50 eirocentiem dārgāks kļūs arī karstais ūdens, kubikmetra cenai sasniedzot 7,47 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti