Satversmes tiesa vērtēs, vai Rīga ar spēļu zāļu liegumu nepārkāpj likumu

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu, lai izvērtētu, cik likumīgi ir Rīgas domes nu jau 12 gadu seni saistošie noteikumi par aizliegumu ierīkot spēļu zāles vēsturiskajā centrā.

Patlaban jaunas spēļu zāles Rīga ļauj veidot tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās. Satversmes tiesa lietu ierosinājusi pēc Administratīvās rajona tiesas aicinājuma.

Satversmes tiesas pārstāve Ketija StrazdaEdgars Kupčs

  “Administratīvās rajona tiesas tiesvedībā ir administratīvā lieta, kas ir ierosināta pēc privātpersonas pieteikuma par Rīgas domes izdotā lēmuma atcelšanu. Ar minēto lēmumu, cita starpā pamatojoties arī uz apstrīdēto normu, Rīgas dome atcēlusi privātpersonai izdoto administratīvo aktu – atļauju atvērt spēļu zāli.

  Administratīvā rajona tiesa uzskata, ka apstrīdētā norma paredz nesamērīgu privātpersonas īpašumtiesību ierobežojumu,

  kuru esot iespējams sasniegt ar personas tiesību mazāk ierobežojošiem līdzekļiem,” skaidroja Satversmes tiesas pārstāve Ketija Strazda.

  Satversmes tiesa ir uzaicinājusi Rīgas domi līdz 9.oktobrim iesniegt Satversmes tiesai atbildes rakstu un juridisko pamatojumu

  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 17725
  Tā tiesa ir debila? Spēļu zāles kā tādas būtu jāaizliedz vispār. Ja ir viena lieta, kas Rīgā ir izdarīta normāli, tad tas ir aizliegums visādiem Fēniksiem salīst vismaz Vecrīgā. Te vispār nebūtu pat iedomājams kaut ko izskatīt!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti