Satversmes tiesa pēc tiesībsarga pieteikuma vērtēs īpašuma nodokļu atlaides ārzemniekiem Rīgā

Pēc tiesībsarga Jura Jansona iniciatīvas Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rīgas domes nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību, kas tiesībsarga ieskatā pieļauj diskrimināciju pēc personas pilsonības, liecina Tiesībsarga biroja publicētā informācija.

Tiesībsargs ir konstatējis, ka Eiropas Savienības valstu, Eiropas ekonomiskās zonas valstu un Šveices pilsoņiem šobrīd, iegādājoties īpašumu un tajā deklarējoties, samazināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi piemēros tikai pēc 7 gadiem pretstatā Latvijas pilsonim un nepilsonim, kuram to piemēros katrā nākamajā taksācijas gadā.

Jansons norādījis, ka šāda iedzīvotāju diferencēšana ir diskriminējoša un aizliegta. Turklāt šāda pašvaldības prakse nodokļu piemērošanā ierobežo arī personu pārvietošanās un uzturēšanās brīvību Eiropas Savienībā, kas ir pretēja Līgumam par Eiropas Savienības darbību.

“Pašvaldība nav tiesīga ignorēt vispārējos tiesību principus un Satversmē nostiprinātās vērtības. Diemžēl Rīgas dome pat pēc konstatētā nav centusies situāciju labot, tāpēc vērsos Satversmes tiesā,” norāda tiesībsargs.

Satversmes tiesa ir uzaicinājusi Rīgas domi līdz 2018. gada 8. janvārim iesniegt Satversmes tiesai atbildes rakstu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2018. gada 8. aprīlis. Pēc tam tiesa lems par lietas izskatīšanas procesu un datumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt