Satversmes tiesa ierosina lietu par Jūrmalas kapu nomas maksu

Pēc tiesībsarga pieteikuma Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par Jūrmalas domes praksi prasīt nomas maksu par piešķirtajām kapavietām.

Iepriekš jau Augstākā tiesa netieši atzina, ka nomas maksas noteikšana varētu būt pretrunā ar likumiem. Kapsētām esot publiskas vietas statuss, tāpēc esot ierobežota to privāttiesiskā apgrozība jeb maksas prasīšana.

Arī tiesībsargs secinājis, ka Jūrmalas domes rīcība ir prettiesiska, un aicināja domi līdz pērnā gada novembrim grozīt noteikumus, maksu atceļot. Taču Jūrmalas dome trūkumus novērst atteikusies.

Tāpēc Satversmes tiesa izvērtēs, vai Jūrmala nepārkāpj Satversmes 1.pantu, proti, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. “Tiesībsargs uzskata, ka Jūrmalas pilsētai nebija tiesības noteikt šādus noteikumus un, nosakot šādu maksu, ir pārkāpts tiesiskās valsts princips, kas tiešā veidā izriet no demokrātiskas republikas jēdziena,” pastāstīja tiesas pārstāve Līna Kovalevska.

Jūrmalā par kapavietas nomu gadā jāmaksā viens eiro par katru kvadrātmetru jeb, piemēram, 12 eiro par četrvietīgu kapavietu. Līdzīgi nosacījumi ir arī citās pašvaldībās, bet tiesībsargs uzsver, ka vispirms jāizvērtē Jūrmalas gadījuma tiesiskums un pēc tam varēs vērsties pret citām domēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti