Satversmes aizsardzības biroju turpmāk pārraudzīs premjere

Valdība otrdien atbalstīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārraudzības nodošanu no tieslietu ministres premjerei.

Ierosinājumu pārņemt biroja pārraudzību premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) izteica pēc SAB lēmuma nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baibai Brokai (Nacionālā apvienība), kura saskaņā ar likumu arī pārrauga SAB darbību.

Brokai ir tiesības pārsūdzēt SAB lēmumu ģenerālprokuroram, un šīs pārsūdzēšanas process var aizņemt diezgan ilgu laiku, līdz pat vēlēšanām.

Straujuma nolēma pārņemt no tieslietu ministres SAB pārraudzības funkcijas, lai neveidotos interešu konflikts, tas nozīmē, ka SAB priekšnieks ziņos tieši premjerei.

Bez pielaides valsts noslēpumiem Broka nevar pilnvērtīgi strādāt, parakstīt SAB ziņojumus, kurus izskata valdības slēgtajās sēdēs, piedalīties šajās slēgtajās sēdēs, un šobrīd to dara ministrijas valsts sekretārs.

Jau ziņots, ka Broka (NA) nav saņēmusi pielaidi valsts noslēpumu saturošajai informācijai. Broka amata pienākumus pilda jau kopš janvāra, un iespējas pielaidi piešķirt Brokai tika vērtētas padziļināti.

Iepriekš LTV raidījums  „Panorāma” ziņoja, ka SAB rūpīgi izvērtē gan  Brokas kādreizējo sadarbību ar Ķemeru sanatorijas bijušo investoru "Ominasis Latvia", kā arī jautājumus par viņas pārstāvētās Nacionālās apvienības sponsoru ietekmi uz partijas pieņemtajiem lēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti