Krustpunktā

Krustpunktā: Analizējam vēlēšanu rezultātus un jaunās valdības veidošanas procesu

Krustpunktā

Krustpunktā: nedēļas notikumi centrējas ap aizvadītajām Saeimas vēlēšanām

Krustpunktā izvaicājam Satversmes aizsardzības biroja direktoru Egilu Zviedri

Satversmes aizsardzības birojs novērojis Krievijas interesi par 14. Saeimas vēlēšanām

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) novērojis Krievijas un tās dienestu interesi par aizvadītajām 14. Saeimas vēlēšanām un to norisi. Tā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja SAB direktors Egils Zviedris.

SAB direktors stāstīja, ka Krievijas drošības dienestu interešu lokā Saeimas vēlēšanas bija nonākušas. Atsevišķi Krievijas dienesti vāca vispārīgu informāciju par Saeimas vēlēšanu norisi Latvijā, iespējamo vēlēšanu rezultātu un to, kāds ir paredzētais atbalsts “Krieviju atbalstošajām partijām Latvijā”, atzīmēja Zviedris.

Tāpat SAB novērojis Krievijas dienestu hakeru aktivitātes pret Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapu un atsevišķu politisko partiju mājaslapām vai sociālajiem tīkliem, norādīja biroja direktors. 

Savukārt Valsts drošības dienests (VDD) ir apkopojis informāciju saistībā ar 14. Saeimas vēlēšanu norisi, un dienesta vērtējumā vēlēšanas ir aizvadītas mierīgi. VDD nav identificējis prettiesiskas personu darbības, kuru mērķis būtu vēlētāju brīvas izvēles un vēlēšanu rezultātu ietekmēšana, informēja dienestā.

VDD līdz šim ir ieguvis aptuveni 70 signālus par iespējamiem pārkāpumiem. Tikmēr CVK iepriekš norādīja, ka nav saņemta informācija par tādiem pārkāpumiem, kas ietekmētu 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus. 

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī. Parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki. Vislielāko vēlētāju atbalstu saņēma partiju apvienība "Jaunā Vienotība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti