4. studija

Ķekavas novada «Krustkalnu» ciematā dzīve rit tumsā un dubļos...

4. studija

Skolēni un vecāki no pedagoga prasa cieņu un higiēnu...

Savāda situācija Balvos: vienā ielas pusē pietura ir, otrā - nav!

Satiksmes nejēdzība Balvos: vienā ielas pusē pietura ir, otrā - nav

Viena no nejēdzībām Latvijas autoceļu un to infrastruktūras izbūvē ir Balvos, Bērzpils ielā, kas faktiski ir sākums autoceļam uz Rugājiem un tālāk uz Rēzekni. Tur savulaik ir bijusi autobusa pietura arī ielas pusē, kas ved virzienā uz centru. Šobrīd šīs pieturas vairs nav – ir palikusi tikai tā, kas ved projām no centra, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Balvēnietei Virginijai Ločmelei pieturas trūkuma dēļ kājām jāiet uz pilsētas centru. Viņa stāstīja, ka pirms aptuveni 10 gadiem pietura vēl bija, bet pēc ielas remonta pietura pazuda. 

“Un mēs, pasažieri, piemēram, braucam no Rēzeknes vai no Rugājiem, mēs prasām – šoferīt, sirsniņ, vai varētu šeit pieturēt!? Atbilde ir kāda – šeit mums pieturas nav, mēs ārā nelaižam. Un aizved līdz pašam centram, un atpakaļ jāiet kāds kilometrs,” stāstīja Ločmele.

Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs atzina, ka jau, projektējot ielas pārbūvi, pietura nebija paredzēta, jo tur ir “blakusīpašnieku piederošās zemes, un līdz ar to nevarēja iekārtot to pieturu”, un iemesli bija saistīti arī ar satiksmes drošību.

“Esam arī rakstījuši vēstules Satiksmes ministrijai, pašreiz mēs arī kopsaucēju neesam atraduši,” atzina

Satiksmes ministrijā  informēja, ka šajā gadījumā jautājums nav ne ministrijas, ne arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” kompetencē, jo Bērzpils iela ir autoceļa P47 Balvi–Kapūne maršruta sākums, kas ir Balvu pilsētas īpašums.

Pieturu pašvaldība varētu ierīkot, ja vien blakus esošā nama īpašnieki, kuriem pieder arī zeme, paši labprātīgi atdāvinās dažus kvadrātmetrus zemes pašvaldībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt