Panorāma

R.Vējonis aicina G.Truksni apdomāt demisiju

Panorāma

Panorāma

Sastrutojušu brūci BKUS operēs nākamgad

Sastrutojušu brūci zēnam Bērnu slimnīcā piedāvā operēt vien nākamgad

Kādam 12 gadu vecam zēnam sastrutojušu brūci Bērnu slimnīcā piedāvāja operēt vien nākamgad. Tas saistīts ar to, ka kvotas noteiktiem valsts apmaksātiem pakalpojumiem ir beigušās. Bērnu slimnīcā un arī reģionu slimnīcās bezmaksas konsultācija pie acu ārsta vai bērnu psihiatra šogad vairs nav pieejama, arī ķirurģijas pakalpojumi ambulatori ir tikai par maksu.

Zēnam īkšķis sāpēja tik ļoti, ka sporta stundās viņš kāju nevarēja ievilkt sporta kurpē un sēdēja stadiona malā. Nepareizi nogriezts ienadzis pamazām pazuda strutu pūslī. Ģimenes ārsts ir Saulkrastos, paši jau kādu laiku dzīvo Rīgā. Tāpēc mammai loģiski šķita vērsties Bērnu slimnīcā. 

Pie reģistartūras lodziņa Intu sagaidīja kārtīgs šoks, jo uz operāciju pierakstīties nevarēja. "Šogad vairs nevar, tas bija 6. septembris, bet teica, lai zvana 25. oktobrī, tad atvērs pierakstu uz nākamo gadu," stāstīja zēna māte.

Jau ar Bērnu slimnīcas ķirurga nosūtījumu uz operāciju Inta zvanīja savam ģimenes ārstam. Viņš ieteica vērsties Saulkrastos, kur slimnīcā īkšķi 15 minūšu laikā izoperēja. "Dakteris vēl teica – kur tik ilgi bijāt? Strutas līdz kaulam. Slikti dzīst. Vēl jo projām cīnāmies ar to brūci," atzina zēna māte.

Bērnu slimnīcā skaidro – tā kā situācija nebija akūta un bērna dzīvība nebija apdraudēta, ārsts pēc apskates uzņemšanā vecākus aizsūtīja pierakstīties uz procedūru citā laikā. 

Bērnu slimnīcā par maksu līdz šim nav veiktas šādas naga izgriešanas operācijas. Pacienti atrod citu vietu vai arī sagaida rindas kārtību. Ja būtu nepieciešams saņemt šādu maksas pakalpojumu – ar pilnu anestēziju, tas izmaksātu 185 eiro, ar lokālu – 40 eiro. Šobrīd dienas stacionārā uz ķirurģisku operāciju rindā jāgaida 61 darba diena.

"61 dienu, protams, nevar gaidīt, bet ārsts, kurš veica šo aprūpi, noteikti ieteica, kur vērsties," sacīja slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Vita Šteina.

Bijusī Bērnu slimnīcas vadītāja, tagad veselības ministre Čakša par notikušo ir izbrīnīta. "Ja godīgi, jūs mani samulsinājāt ar to (..). Bērnu slimnīcai tās vajadzības tiek nodrošinātas. Protams, sastrutojis pirksts var tikt operēts arī ambulatori, poliklīnikās, tur var palīdzēt bērnu ķirurgs. (..) Bet te vairāk ir stāsts par vēlmi palīdzēt."

Gan veselības ministre, gan Bērnu slimnīcā norāda, ka informācija par to, kur var iegūt valsts veselības aprūpes pakalpojumus, pieejama Nacionālajā veselības dienestā. Zvans pa tālruni 80001234 ir bez maksas. Tiesa, var nākties gaidīt aptuveni 20 minūtes, līdz speciālists atbildēs uz zvanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt