Autobusu vadītāji Daugavpilī atzina – ņemot vērā, ka daudzi kolēģi slimo, darba ir kļuvis vairāk. Virsstundu gan nav, bet tā kā tas ir maiņu darbs, tad atpūtas dienu tagad ir mazāk.
Uzņēmumā “Daugavpils satiksme” norādīja, ka atrast papildspēkus nav viegli. Šobrīd ir izdevies atrast vien dažus cilvēkus ar pieredzi, kuri aizvieto saslimušos.
No 28 autobusu vadītājiem, kuri šobrīd slimo ar respiratorajām slimībām, diviem ir apstiprinājusies saslimšana ar Covid-19.
Šobrīd atcelti vairāki reisi trīs pilsētas maršrutos. Lai tas neietekmētu pasažierus, reisi samazināti maršrutos, kuros autobusi nekad nav bijuši maksimāli piepildīti.
Vienlaikus gan rodas citas situācijas – tā kā sēdvietu skaits šobrīd autobusos ir ierobežots, gadās, ka pasažieru autobusā iekāpj vairāk nekā paredzēts.
VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone norādīja: “Mēs aicinām iedzīvotājus, ja vien tas ir iespējams, nebraukt maksimuma stundās, kad sabiedriskais transports ir visvairāk pieprasīts. Tie būtu rīti, tie būtu vakari, kad cilvēki brauc uz darbu vai no darba. Bet tā vietā braukt, piemēram, dienas vidū, kad transports ir tukšāks, un, protams, izvērtēt, vai brauciens vispār ir nepieciešams.”
Daugavpils pilsētas pašvaldības policija informēja, ka izlases kārtībā pārbaudes autobusos notiek un policija ir gatava reaģēt uz izsaukumiem, ja tiks ziņots par pasažieru skaita pārkāpumiem.
KONTEKSTS:
Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti ievies ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.
Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2” princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.
Drošības pasākumi paredz, ka sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Ja nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tad transporta līdzeklī jābūt norādēm par sēdvietu izmantošanu, nodrošinot fizisko distancēšanos. Sabiedriskajā transportā jāvalkā sejas maskas.