Saslimstība ar gripu mazinās, vairāk slimo 5–14 gadus veci bērni

Pagājušajā nedēļā, no 6. februāra līdz 12. februārim, gripas vidējā intensitāte Latvijā turpināja samazināties, bet visbiežāk ar gripu slimoja bērni vecumā no 5 līdz 14 gadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija medijiem.

Kopā reģistrēti 205,3 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 375).  Ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos vērsušies 1405 pacienti jeb vidēji 1898,1 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 2046,1 pacienti uz 100 000 iedzīvotājiem).

Pneimoniju gadījumos vērsušies 33 pacienti jeb vidēji 44,6 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekšējā nedēļā 54,3 uz 100 000 iedz.).

Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem vecuma grupā 5–14 gadi.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 152 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Gulbenē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Ventspilī, Valmierā, Rēzeknē, Rīgā.

Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem vecuma grupā 5–14 gadi.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 68 hospitalizētiem pacientiem ar gripu, visbiežāk vecuma grupā 65+ gadi. Tāpat  tika ziņots par 11 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 9,6%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 194 Covid-19 gadījumi. Arī par 2,6% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

2021. gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no 2022. gada aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija 2022. gada jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Septembra vidū bija vērojams saslimstības pieaugums, bet oktobra vidū saslimstība atkal samazinājās.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis norādīja, ka šoziem, visticamāk, gaidāms trešais Covid-19 saslimstības vilnis.

Tikmēr 2022. gada decembra sākumā Latvijā izsludināts gripas epidēmijas sākums. Ap Ziemassvētku laiku tika novērots gripas saslimstības pacēlums, prognozējot, ka saslimstības izplatība sasniegs vēl lielākus apmērus. 

Pieaugot augšējo elpceļu saslimšanām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests uz brīdi pārgāja uz darbu ārkārtas situācijas režīmā, bet pēc trim nedēļām no tā atteicās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti