Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Kindercatering» pārceļ virtuvi

Saslimšana ar salmonelozi konstatēta jau 31 bērnam; PVD turpina uzraudzīt ēdinātāju

Astoņos uzņēmuma “Kindercatering” ēdinātajos bērnudārzos saslimšana ar salmonelozi konstatēta jau 31 bērnam, uzņēmums aizvēris virtuvi, kurā gatavota pārtika, un pārcēlis ražošanu uz citu virtuvi. Pārtikas un veterinārais dienests tagad stingri uzrauga ēdiena gatavošanu arī jaunajās telpās.

Piektdien būs zināma laboratorijas atbilde, kurš produkts, iespējams, izraisījis inficēšanos.

Virtuve, kurā tapa brokastis, pusdienas un launags 1000 bērndārznieku, pagaidām nestrādā, līdz būs precīzi zināms, kas bija salmonellas avots.

Uzņēmumā atzīst, ka pārtikas apstrādes tehnoloģijās nekādas izmaiņas pēdējo piecu gadu laikā nav notikušas. Arī ēdiena temperatūra tiek mērīta, gan to iepildot traukos prom vešanai, gan brīdī, kad dārziņā traukus atver. Ēdienus no olām, vistas un cūkgaļas negatavo.

“Kindercatering” finansists Oskars Blumbergs stāstīja, ka olas iepērk no viena uzņēmuma, vistas gaļu no vairākiem, bet to nosaukumus viņš nevēlējās atklāt, lai neceltu lieku ažiotāži.  

Pārtikas un veterinārā dienesta Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja Ina Šubina pastāstīja, ka inspektori stingri uzrauga arī ēdiena gatavošanu jaunajās telpās.  

Tiesa, šī uzraudzība nelīdzēja bērnus glābt no saslimšanas, jo Pārtikas un veterinārā dienesta eksperti “Kindercatering” virtuvē pārbaudi veica arī dienu pirms izskanēja informācija par saslimšanu. Bija nebūtiski pārkāpumi, bet salmonellu neatklāja.

“Tieši vienu dienu pirms tam mums bija PVD un mēs pat teicām – nu, ņemiet tos paraugus! Nu, neņēma!” stāstīja Blumbergs.

Uzņēmums sadarbojas ar dienestu, jo pēc iespējas ātrāk vēlas noskaidrot, kas izraisīja saslimšanu.  Ar baktēriju inficēt ēdienu var jebkurā posmā, gan gatavojot, gan pārvedot, gan dalot porcijas.

Pārtikas un veterinārais dienests sola septembrī un oktobrī inspicēt virtuves skolās un bērnudārzos. 

Slimību profilakses un kontroles centrs saslimšanu ar salmonelozi atklājis astoņos privātajos bērnudārzos no 27 izglītības iestādēm, kurās ēdināšanas pakalpojumus nodrošina uzņēmums "Kindercatering". Slimību profilakses un kontroles centrā Latvijas Radio uzzināja, ka līdz trešdienas pusdienlaikam konstatēts 31 saslimšanas gadījums, no tiem 17 ir laboratoriski apstiprināti. Primārais slēdziens – notikušais saistāms ar pārtikas produktiem.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Tatjana Marčenkova Latvijas Radio sacīja, ka uzņēmumā atklāti vairākās higiēnas prasību pārkāpumi, paņemti paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem.  

Tatjana Marčenkova: Par situāciju ar “Kindercatering”
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti