Pusdiena

Par Gruzijas prezidenti ievēlēta valdošas partijas atbalstītā Salome Zurabišvili

Pusdiena

No vakcīnām Latvijā pilnībā atsakās gandrīz 3 % vecāku

Finanšu noziegumos apsūdzētais Saeimā konsultēs par budžetu

«Saskaņu» neuztrauc finanšu noziegumos apsūdzētā konsultanta juridiskās problēmas

Partiju “Saskaņa” neuztrauc dažādos tiesu procesos ierautā, bijušā „Latvijas Krājbankas” valdes locekļa Andreja Surmača, kurš kļuvis par “Saskaņas” Saeimas frakcijas konsultantu, juridiskās problēmas. Surmačs ir viens no atbildētājiem likvidējamās bankas administratora „KPMG Baltics” prasībā par 15 miljonu eiro solidāru piedziņu no bankas bijušajiem valdes locekļiem. Kā arī apsūdzētais tā dēvētajā „Krājbankas” krimināllietā.

Bijušais likvidētās „Latvijas Krājbankas” valdes loceklis Andrejs Surmačs partiju “Saskaņa” konsultēs budžeta un finanšu jautājumos. Viņš, kā Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (“Attīstībai/Par”) un vēl pieci bijušie bankas darbinieki ir atbildētāji daudzmiljonu civillietā par zaudējumu nodarīšanu bankai. Pirmā tiesu instance šo prasību apmierināja, liekot zaudējumus no atbildētājiem solidāri piedzīt. Šobrīd lieta ir apelācijas tiesā.

Surmačs ir arī viens no apsūdzētajiem „Krājbankas” krimināllietā par līdzdalību naudas piesavināšanā un atmazgāšanā. Šajā procesā, ko skata slēgtā tiesā, uz apsūdzēto sola sēž arī bijušais bankas īpašnieks Vladimirs Antonovs un tās valdes priekšsēdētāju Ivars Priedītis.

Surmačs uzsver, ka vainu apsūdzībās neatzīst: “Ja jūs esat lietas kursā par kriminālprocesu, kas ir slepena informācija, jums jābūt informācijai, ka es savu vainu neatzīstu. Un vienmēr strādāju godīgi jebkurā vietā.”

Surmačs saka, ka darbu Saeimā viņam piedāvājis “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. Abi esot jau sen pazīstami. Šonedēļ Surmačs bija redzams Saeimas budžeta un finanšu komisijā.

Komisijā strādājošais “Saskaņas” deputāts Vjačeslavs Dombrovskis telefonsarunā atzīst, ka gaidījis jautājumu par darbā pieņemto konsultantu. Viņu Surmača juridiskās problēmas neuztrauc:

“Nu, strādājam ar tiem cilvēkiem, kas mums Latvijā dzīvo. Kā cilvēks viņš ir izglītots, kompetents, strādā ar lielu entuziasmu, esmu apmierināts pagaidām ar viņa darba rezultātiem.”

Par konsultantu finanšu noziegumos apsūdzētais strādājot kopš jaunās Saeimas sasaukuma. Dombrovskis saka, ka esot maz speciālistu, no kuriem izvēlēties: “Kā jau es teicu, mums nav tik daudz pretendentu, kas būtu gatavi strādāt par, ja es pareizi atceros, drusku vairāk nekā 1000 eiro bruto mēnesī. Un par šo atalgojumu Andrejs ir, kā es jau teicu, ar ļoti labu izglītību un kompetenci.”

Surmaču Latvijas Radio sastop Rīgas apgabaltiesā, kurā viņš ieradies uz tiesas sēdi par 15 miljonu piedziņu. Viņš stāsta par konsultanta darba rezultātiem: “Par budžetu, pagaidām tikai šajā jautājumā. Precīzāk mēs pateiksim otrdien.”

Tiesvedības darbam Saeimā netraucēšot, jo katrā tās sēdē neesot jāpiedalās. Un tas arī nav viņa vienīgais darbs, saka Surmačs. Savukārt ar Antonovu ārpus kriminālprocesa sakarus neuzturot. Atvadoties Surmačs uzsver, ka ir ekonomikas zinātņu doktors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt