«Saskaņas» un neatkarīgo deputātu draudi pamest koalīciju Rīgas mēru Burovu nebaida

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Gaidāmais partijas "Saskaņa" kongress, pašlaik Rātsnama kabinetos zīmētie grozījumi Rīgas šā gada budžetā un nākamā gada budžeta likšana uz papīra ir galvenie iemesli, kādēļ no jauna uzvirmojušas runas par iespējamu galvaspilsētas koalīcijas sabrukumu. Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai" (GKR)) gan uzsver, ka koalīcijas beigas viņu nebaida, jo pašķīšanas gadījumā meklētu citus sabiedrotos.

ĪSUMĀ:

  • Burovu nepārsteidz "Saskaņas" paziņojumi, ka GKR atvirzoties no vēlētājiem dotajiem solījumiem.
  • Vienlaikus viņš atzina, ka šā gada budžeta pirmā grozīšana jau parāda nesaskaņas koalīcijā.
  • Arī no "Saskaņas" patriekto deputātu četrinieka izskan pārmetumi par budžeta naudas pārdali.

«Saskaņas» un neatkarīgo deputātu draudi pamest koalīciju Rīgas mēru Burovu nebaida
00:00 / 03:43
Lejuplādēt
Līdz ar līdera zaudēšanu un virkni skandālu partija "Saskaņa" ir visai strauji zaudējusi reitingus. Par to sprieda nule notikušajā partijas valdes sēdē, kurā eiroparlamentārietis Nils Ušakovs paziņoja, ka atsauc savu kandidatūru uz partijas vadītāja amatu arī turpmāk. "Saskaņas" popularitātei nepalīdz arī notikumi Rīgas domē, kur tā ir koalīcijā, taču ne vairs situācijas noteicēja, kopš nu jau teju divus mēnešus mērs ir Burovs no GKR.

 

Diezgan skaļos toņos Burovs pirmdien, 14. oktobrī, sagaidīja "Saskaņas" frakcijas līderi Annu Vladovu, kas pēc budžeta komisijas sēdes pārtraukuma ieradās ar 12 minūšu kavēšanos. Sanāksmē aiz slēgtām durvīm domes frakcijas izskatīja grozījumus Rīgas šā gada budžetā. Par izmaiņām tēriņos atklātāk runās nedēļas otrajā pusē, bet pēc budžeta komisijas sēdes Vladova jau runāja par nākamā gada plāniem.

"Visi runā par sarkanajām līnijām. "Saskaņai" arī ir savas sarkanās līnijas, tā ir sociālā programma. Viss, punkts. Pirmkārt, ir jādomā par bērniem, pensionāriem, strādājošajiem cilvēkiem, lai atvieglotu viņiem dzīvi," klāstīja Vladova, norādot, ka programmu nedrīkst mazināt, drīzāk tā būtu jāpaplašina.

Mēru Burovu nepārsteidz "Saskaņas" paziņojumi, ka GKR līdz ar mērijas pārņemšanu atvirzoties no vēlētājiem dotajiem solījumiem palīdzēt pensionāriem un ģimenēm ar bērniem.

"Saskaņa" pirms sava kongresa vienkārši meklējot kādu ļauno tēlu.

"(..) Atzīt savas kļūdas vai neizdarības jebkuram ir grūti, tāpēc vieglāk pateikt to, ka kāds cits kaut ko nepilda," norādīja Burovs. 

Burovs atzīmēja, ka nepilnu divu mēnešu vadīšanas laikā nekādas jaunas programmas un tēriņi nav sākti. Vienlaikus viņš atzina, ka šā gada budžeta pirmā grozīšana jau parāda nesaskaņas koalīcijā.

"Opozīcijai, man šķiet, nav ko darīt, viņi šobrīd ir absolūti izmisumā, tāpēc, ka opozīcijas maizi šobrīd paņēma citas koalīciju veidojošās partijas. Šobrīd katrs ir par sevi. (..) Ja "Saskaņas" frakcija iziet no frakcijas, tā ir viņu izvēle. Es nevaru nevienu turēt un piestiprināt pie krēsliem. Tad būs cita koalīcija," sacīja Burovs.

Koalīciju veido 35 no 60 Rīgas domniekiem. Viens no vājajiem punktiem ir no "Saskaņas" patriekto deputātu četrinieks, kas tielējās mēra ievēlēšanā un ar pārmetumiem neskopojas arī pašlaik, kad tiek pārdalīta budžeta nauda. 

"Uz doto momentu mums nav klasiskas koalīcijas. Mums ir sadarbība, es to sauktu tā. Neatkarīgo deputātu frakcijai ir ļoti daudz iebildumu pret esošiem un aktīviem budžeta grozījumiem," teica Rīgas domes deputāts Aleksejs Rosļikovs.

Rosļikovs naudas pārbīdes budžetā sauca par nelikumīgām – piemēram, Informācijas tehnoloģiju centrs noteiktām vajadzībām ieplānotu pusmiljonu iztērējis citur. Tāpat dome gribot atņemt naudu māju siltināšanas programmai, kurā jau pieteikušās 60 māju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti