«Saskaņas» saraksta līderis Eiroparlamenta vēlēšanās būs Vjačeslavs Dombrovskis

Partijas "Saskaņa" valde apstiprinājusi Vjačeslava Dombrovska kandidatūru kā partijas saraksta līderi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, kas notiks šā gada 25. maijā. Lēmums pieņemts vienbalsīgi, informē partijas pārstāvji.

Vjačeslava Dombrovska CV

Dzimis 1977.gadā Rīgā. Augstāko izglītību (bakalaura grādu ekonomikā un finansēs) ieguvis Latvijas Universitātē, pēc tam mācījies Klārka universitātē, kur ieguva ekonomikas zinātņu doktora grādu.

Strādājis Baltijas Starptautiskajā ekonomikas politikas studiju centrā (BICEPS) par pētnieku, bijis pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā. Ieņēmis izglītības ministra un ekonomikas ministra amatus. Dibinājis un trīs gadus vadījis analītisko pētījumu centru "Certus". 2018.gadā izvirzīts par SDP "Saskaņa" premjera amata kandidātu un ievēlēts 13.Saeimā.

Pārvalda krievu, latviešu, angļu valodu.

Precējies, ir divi bērni.

Avots: partija "Saskaņa"

"SDP "Saskaņa" ir ļoti aktīva pilntiesīga PES [Eiropas Sociālistu partijas] biedre, un mums ir pienākums un atbildība par saraksta līderi virzīt cilvēku, kas ir ne tikai populārs, bet arī ar plašu pieredzi gan politikā, gan izpildvarā," tā Dombrovska izvirzīšanu komentē partijas valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

 

Dombrovskis atzīmē, ka Latvijā daudzi attīstības projekti tiek īstenoti ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Pēc  2020. gada Latvija var zaudēt līdz 20% ES fondu līdzekļu – tie ir ap 800 miljoni eiro, un šo līdzekļu zaudējums būtu trieciens visām ekonomikas jomām.

"Latvijai šodien ir jācīnās par katru eiro, taču ar Eiropas struktūrām ir jārunā nevis lozungu formā, kā tas darīts līdz šim, bet gan viņiem saprotamā loģisku argumentu un analītisku aprēķinu valodā," norāda Dombrovskis.

Dombrovskis vēl pirms nepilnām divām nedēļām Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja, ka viņam "pašlaik nav plānu kandidēt" EP vēlēšanās, vienlaikus atzīstot, ka šādu iespēju viņš nevar izslēgt. Dombrovskis tad sacīja, ka "nopietna diskusija" partijā par "Saskaņas" komandu EP vēlēšanām gaidāma tuvākajā laikā.

Par nepieciešamību startēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās „Saskaņas” līderis Vjačeslavs Dombrovskis izlēmis pēc diskusijām partijā. Sākotnēji šādu plānu viņam nebija. Tomēr redzot citu partiju spēcīgo piedāvājumu, kā piemēru minot Valdi Dombrovski un Ivaru Ijabu, „Saskaņa” izlēmusi virzīt nopietnu konkurentu. Tā sarunā ar Latvijas Radio minēja Vjačeslavs Dombrovskis.

Vjačeslavs Dombrovskis: Par kandidēšanu EP vēlēšanās Ella Semjonova

  Viņš arī kritizēja līdzšinējos Latvijas politiskos pārstāvjus Eiropas Parlamentā.

  „Partija arī uzskata, ka šī fronte ir ļoti svarīga, jo viss, kas notiek Latvijā attiecībā uz „Saskaņas” vēlētāju, notiek ar Eiropas galvaspilsētas kluso piekrišanu. Tie kandidāti Eiropas Parlamentā, kas ir ievēlēti no citām partijām, apzināti kropļo informāciju par to, kas notiek Latvijā. Tāpēc mums ir ļoti svarīgi, lai mums Eiropas Savienībā arī būtu savas balsis, kuras būtu sadzirdētas, par to, kas Latvijā īsti notiek. Es piebildīšu, ka tas, ar ko ilgstoši nodarbojušies tie cilvēki, kas bija ievēlēti Eiropas Parlamentā, vairāk atgādināja kaut kādu atpūtas veidu, nevis nopietnu cīņu par Latvijas interesēm,”  pauda Dombrovskis.

   

  KONTEKSTS:

  Pirmie par Eiroparlamenta kandidātiem paziņoja "Attīstībai/Par!". Partijas saraksta līderis būs politologs Ivars Ījabs, kurš līdz šim oficiāli nebija saistīts ar partijām. Arī pārējās partijas jau sākušas izraudzīties savus sarakstu līderus. Tiesa, oficiālu viedokli tās solīja tikai pēc valdības apstiprināšanas.

  EP kārtējās vēlēšanas notiks šā gada 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti