«Saskaņas» priekšvēlēšanu kampaņā nelikumīgi izmanto karavīru formas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Aizsardzības ministrija pēdējo nedēļu laikā ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad priekšvēlēšanu kampaņā deputātu kandidāti nelikumīgi izmanto karavīru formas tērpus.

Kā norāda Aizsardzības ministrijā, atvaļinātie karavīri neievēro likumu par karavīra formas tērpa valkāšanas tiesībām pēc atvaļināšanas no aktīvā dienesta.

Bruņoto spēku formastērpi redzami partijas "Saskaņa" aģitācijas materiālos – plakātos un bukletos. Tajos tērpti ir "Stop Drugs" valdes priekšsēdētājs Sandris Bergmanis un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs Raimonds Rublovskis , liecina portāla lsm.lv rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Militārā dienesta likuma 47.panta ceturtajā daļā noteikts, ka atvaļinātam karavīram atļauts valkāt karavīra formas tērpu valsts svētkos, atceres un atzīmējamās dienās, militāro vienību sarīkojumos un citos Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstītos pasākumos Latvijas Republikā vai ārvalstīs. Nav pieļaujami citi likumā neparedzēti gadījumi, kad atvaļināts karavīrs drīkstētu valkāt formas tērpu. Tāpat nav pieļaujams, ka priekšvēlēšanu politiskajā kampaņa tiek balstīta uz iepriekšējo militāro dienestu un priekšrocību nēsāt formas tērpu pēc atvaļināšanas no aktīvā dienesta.

Aizsardzības ministrija nosūtījusi vēstuli šīm personām, brīdinot par karavīra formas tērpa valkāšanas noteikumu neievērošanu. Ja brīdinātie atvaļinātie karavīri  atkārtoti neievēros minēto likuma normu, paredzēta šo tiesību atņemšana.

Kā pastāstīja ministrijā, arī citus gadus pirms vēlēšanām teikuši konstatēti līdzīgi gadījumi, tomēr pēc brīdinājuma karavīri pārtraukuši nelikumīgu formas tērpu valkāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti