Rīta intervija

VNĪ Valdes priekšsēdētājs Rolands Neimanis par kultūras pieminekļu apsaimniekošanu

Rīta intervija

LB ekonomisks Andris Strazds par ekonomisko krīzi Turcijā

Intervija ar partijas Saskaņa pārstāvi Vjačeslavu Dombrovski

«Saskaņas» premjera amata kandidāts: Mums nav «sarkano līniju»

Vienmēr opozīcijā bijušajai partijai “Saskaņa” nav sarkano līniju koalīcijas veidošanai ar jebkuru politisko spēku, ar kuru tā varētu vienoties par konstruktīvu sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanai. Taču partija arī cer iegūt vairākumu oktobrī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, intervijā Latvijas Radio pauda "Saskaņas" premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš paziņoja, ka partija nav “tik bezatbildīga, lai zīmētu kaut kādas sarkanās līnijas”, ja grib vēlētājiem dot to, kas solīts.

Dombrovskis sacīja, ka pilnīgi iespējams, ka “Saskaņa” arī var iegūt vairākumu 13. Saeimā, bet, ja nāksies veidot koalīciju, pirmais jautājums sadarbības veidošanai būs par to, ar kuriem spēkiem ir kopīgi mērķi un ar kuriem ir pilnīgas pretrunas.

“Un vēl – “kurš ir vīrs un vārds”, vai varam cerēt, ka partneri pildīs solījumus,” kritērijus sadarbībai raksturoja Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka partija sadarbības veidošanai uzstās uz to, ka jāizbeidz iekšējo ienaidnieku meklēšana, jāpanāk izrāviens no nabadzības, jāaptur cilvēku aizbraukšana, jāpalielina pensijas, jānosaka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums un minimālā alga 500 eiro apmērā, un tam visam vajadzīgs “milzīgs fokuss uz ekonomikas attīstību”. 

 “Esam gatavi uz konstruktīvu sarunu ar jebkuru partiju,” sacīja “Saskaņas” premjera amata kandidāts.  

Viņš arī apgalvoja, ka “Saskaņa” plāno dabūt vairākumu, tā kā partija esot vienīgā alternatīva, “jo viss pārējais būtībā ir viena partija”.

Dombrovskis, kurš bija Zatlera reformu partijas biedrs un vēlāk kļuva par Saeimas deputātu no “Vienotības” saraksta, sacīja, ka viņa ekonomikas redzējums nav pretrunā ar “Saskaņas” redzējumu. Viņš neatbalstot galējības, bet gan sociāldemokrātisku pieeju – ceļu pa vidu starp “kapitālisma džungļiem” un sociālismu, un vienmēr fokusējas uz ekonomikas attīstības jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti