«Saskaņas» Daugavpils mērs jaunas partijas veidošanu neplāno sasteigt

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") jaunas politiskās partijas veidošanu neplāno sasteigt - vispirms viņš iecerējis izveidot pilsonisko kustību, kas tikai pēc tam varētu pāraugt politiskā partijā, un, izvērtējot sabiedrības atbalstu, nākotnē Elksniņš varētu lemt par turpmākām attiecībām ar partiju "Saskaņa", viņš pastāstīja aģentūrai LETA.

Politiķis klāstīja, ka, vadot Daugavpils pilsētas domi, viņš redz, ka "pilsēta ir nomākta ar dažādiem kašķiem, pretrunām, pilsētas dalīšanu un iedzīvotāju šķirošanu no politiķu puses". Elksniņš teica, ka jau kopš stāšanās mēra amatā lolo vīziju, ka pilsētā varētu attīstīties pilsoniski aktīva kustība, kas būtu gatava piedalīties pilsētā notiekošos procesos un attīstības vīzijas izstrādē.

"Faktiski ir jārunā par kustības veidošanu, sabiedriski aktīvu iedzīvotāju kopuma izveidi, kas varētu darboties dažādās formās. Viena forma ir sabiedriskā organizācija vai domubiedru grupa, kas varētu nākotnē pārtapt arī par pilsētas politisko partiju," pauda Elksniņš.

Viņš uzsvēra, ka tas ir nepieciešams, jo, paskatoties gan Saeimas, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus, tajās dominē tikai divi politiskie spēki, bet pilsētai ir nepieciešams būt neatkarīgai no valsts mēroga.

Jautāts, kurā brīdī plāno šo kustību veidot, Elksniņš teica, ka ar šo paziņojumu jau ir spēris soli un tagad visiem iedzīvotājiem ir iespēja paust savu pozīciju un kustībai pievienoties. Tāpat viņš pauda pārliecību, ka šī pilsoniskā kustība pārvērtīsies biedrībā. Elksniņš uzsvēra, ka viņa mērķis ir apvienot aktīvus cilvēkus, profesionāļus, dažādu jomu līderus un politiķus, lai uzlabotu dzīvi Daugavpilī un panāktu iedzīvotāju lielāku iesaisti rūpēs par savu pilsētu, savukārt viņa paša loma šajā procesā varētu iezīmēties vēlāk.

Uz jautājumu, vai līdz ar to viņš plāno stāties ārā no "Saskaņas", Elksniņš norādīja, ka ir jārealizē ideja par iedzīvotāju kustību un partijas veidošanu. "Mani lēmumi nākotnē būs atkarīgi no iedzīvotājiem, viņu iesaistes un aktivitātes," teica Daugavpils domes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, Elksniņš varētu veidot jaunu politisko spēku - pilsētas partiju, atsaucoties uz politiķa teikto vietējā radio "Alise+", vēstīja "Latvijas Avīze".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti