«Saskaņas centram» uzradies konkurents cīņā par vēlētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

„Saskaņas centram” cīņā par krievvalodīgo vēlētāju balsīm konkurente gatavojas būt partija „Par dzimto valodu”, kas šodien sanāca uz kongresu, lai mainītu nosaukumu, apstiprinātu partijas programmu un paziņotu sarakstu līderus.

Uz partijas „Par dzimto valodu” kongresu šodien bija sanākuši ap 40 cilvēku. Pasākums noritēja krievu valodā, un galvenie runātāji bija partijas Rīgas mēra kandidāts, viens no divvalodības referenduma iniciatoriem Ilarions Girss, Liepājas aktīvists Jevgēņijs Osipovs un partijas līderis Vladimirs Lindermans, kura vārdu labākai atpazīstamībai partija nolēma iekļaut savā nosaukumā. „Objektīvi vērtējot, Vladimiru Iļjiču [Lindermanu] šodien zina daudz vairāk, nekā [partiju] „Par dzimto valodu,” saka Osipovs.

Jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Lindermana partija plāno startēt Rīgā, Daugavpilī un Daugavpils novadā, Liepājā, Rēzeknē, Ludzā, Salaspilī un Jēkabpilī. Domāts tiekot arī par Jūrmalu un Liepāju.

Rīgas mēra kandidāts Ilarions Girss klāstīja, ka vēlas Rīgu veidot par krievu valodas apmācību centru Eiropas Savienībā, palīdzēt latviešiem Rīgā labāk adaptēties un bez maksas apgūt krievu valodu, jo bez tās Rīgā nevarot atrast darbu. Okupācijas muzeju viņš nodēvēja par „propagandas kantori”, ko esot kauns atbalstīt, un līdzsvaram piedāvāja veidot „Tautu draudzības muzeju”.

„Rīgai bez mums ir sliktāk. Mēs redzam, ka tā saucamās latviskās partijas vēlas Rīgu pārvērst par etnogrāfisko muzeju. Mums viņiem jāparāda, ka tādas iespējas nav. Tas ir pretdabiski un tāpēc bezjēdzīgi,” uzskata Girss.

Par savu mērķi partija izvirzījusi pārvarēt 5% barjeru visās pašvaldībās, kurās startēs, un naudu kampaņai savākt ziedojumos. Vladimirs Lindermans:

„Visur pārvarēt 5% barjeru – šodien tas ir mūsu mērķis. Domāju, ka mums izdosies.”

Vai Lindermana partijai kādā no pašvaldībām izdosies pārvarēt 5% slieksni, lielā mērā noteiks kandidātu izvēle un piedāvājums konkrētajās pašvaldībās, norāda politologs Jānis Ikstens: „Es teiktu, ka lindermanieši tādā harmoniskā, loģiskā veidā attīsta savus pamatprincipus, piemēro tos pašvaldībām un vairāk runā par tādiem nacionāla līmeņa jautājumiem, kam ar pašvaldībām ir diezgan maz sakara. Bet man nav iemesla domāt, ka šai partijai komunālo jautājumu risināšana ir tik svarīga, lai gūtu atbalstu. Viņi sērfo uz citiem jautājumiem.” Ikstens uzskata, ka Lindermana partijas pieteikums startam Rīgā nosacīti ir laba ziņa tā saucamajām latviskajām partijām, jo cīņā par krievvalodīgo vēlētāju balsīm „Saskaņas centram” uzradies konkurents, kas pretendē uz radikālāk noskaņotajiem vēlētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti