Panorāma

Pierīgā deg meži

Panorāma

Vidzemē ceļu satiksmes negadījumā gājuši bojā trīs cilvēki

«Saskaņa» izvairās skaidrot situāciju RNP

«Saskaņa» vairās skaidrot iespējamās nelikumības «Rīgas namu pārvaldniekā»

Partija "Saskaņa" izvairās skaidrot Valsts kontroles (VK) atklāto par, iespējams, fiktīvi nodarbinātajiem partijas cilvēkiem pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP). Ar notikušo saistītie Rīgas domes deputāti uz jautājumiem atbildēt nevēlējās, bet partijas līdera - Rīgas mēra Nila Ušakova rīcībā neesot informācijas, kas liktu domāt, ka pārmetumiem ir pamats.

Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas deputāte Svetlana Savicka, divu deputātu sievas – Žanna Pankratova un Aleksandra Klementjeva, kā arī Rīgas mēra Nila Ušakova bijušā preses sekretāra Sandra Toča dēls Mārtiņš bija starp tiem cilvēkiem, kas strādāja RNP Attīstības projektu nodaļā un Uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļā.

Tam uzmanību pievērsa VK, jo darbinieku nodarbināšana konkrētajās nodaļās, visdrīzāk, bija fiktīva. Attīstības nodaļa līdz ar Valsts kontroles interesei turklāt tika pēkšņi likvidēta. Un pat šīs nodaļas vadītājam Agnim Kalnkaziņam, kā viņš to atklāja raidījumā "De facto", nebija īsti skaidrs, kāpēc šie cilvēki pieņemti darbā.

Viena no šiem darbiniekiem - Rīgas domes deputāte Svetlana Savicka - 2014. gadā RNP saņēma 18 000 eiro. Tajā pašā gadā "Saskaņai" no saviem ienākumiem viņa noziedoja 2000 eiro. Tā ir vairāk nekā divkārt lielāka summa, salīdzinot ar deputātes iepriekšējo gadu ziedojumiem, kad viņa nestrādāja RNP.

"Mana tematika bija invalīdi, un tagad aktuālas ir dažāds situācijas uz stāvvietām pie mājām, jo ar invalīdiem ir tā, ka ļoti, ļoti grūti ir  piekļūt līdz dzīvesvietai un ļoti daudzās vietās nav zīmju. Mēs nodarbojāmies ar to, lai ierīkotu šīs zīmes. Es atvainojos, man ir jāiet..." teica Savicka, izvairoties sniegt atbildi uz jautājumu, kā viņa dabūjusi darbu RNP.

Tikpat nerunīgi ir arī citi ar šo nodaļu saistītie.

"Saskaņas" līderis Nils Ušakovs, kurš kā domes priekšsēdētājs ir arī RNP kapitāldaļu turētājs, Latvijas Televīzijai norādīja, ka viņam neesot informācijas, ka darbinieki nodarbināti fiktīvi un aicināja sagaidīt rezultātus izmeklēšanai, kas ierosināta pēc VK vēršanās Ģenerālprokuratūrā.

No Ušakova atbildēm izrietēja, ka arī tas, ka nodaļas vadītājs par saviem darbiniekiem neko nezināja, drīzāk liecinot par paša vadītāja kompetenci. "Es atturētos komentēt, ko zināja, ko nezināja šīs nodaļas vadītājs Kalnkaziņa kungs, bet es pieņemu, ka šis varēja būt viens no iemesliem, kāpēc šī reorganizācija tika realizēta," tā Rīgas mērs.

Savukārt intervijā  LTV “Rīta Panorāma” Ušakovs norādīja, ka nevar aizliegt cilvēkiem, kuriem ir kādas radneicīgas saites ar “Saskaņas”  partijas biedriem,  strādāt Rīgas domē. 

To, kā sanācis, ka tieši šajā nodaļā darbā bija pieņemti ar "Saskaņu" saistīti cilvēki, Ušakovs vairījās skaidrot. Turklāt "Saskaņas" biedri un ziedotāji RNP strādā arī citās struktūrvienībās. Tostarp RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis 2012. gadā "Saskaņai" noziedoja 3000 latu.

"Man atkal ir grūti komentēt. Mēs nevaram cilvēkiem, kas ir radnieciskās attiecībās ar kādu no 60 Rīgas domes deputātiem, aizliegt ieņemt jebkādu amatu, strādājot Rīgas pašvaldībā," teica Ušakovs.

Prokuratūrā, kas pārrauga lietas izmeklēšanu, stāstīja - augusta sākumā pieprasīti papildu materiāli un notikušā izvērtēšana turpinās.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole pārbaudē ''Rīgas namu pārvaldniekā'' konstatēja, ka uzņēmuma noteiktās dzīvojamo māju pārvaldīšanas maksas pamatojums nav salīdzināms ar uzņēmuma izdevumiem. Turklāt maksā ir iekļauti izdevumi, kas nav saistīti ar māju pārvaldīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti