«Saskaņa» savāc parakstus Burova gāšanai, aicina viņu atkāpties pašam

Rīgas domes "Saskaņas" frakcija informē, ka savākti nepieciešamie deputātu paraksti, lai atkārtoti izskatīšanai domē iesniegtu lēmumprojektu par domes priekšsēdētāja Oļega Burova ("Gods kalpot Rīgai") atbrīvošanu no amata, informēja frakcijā.

Pieprasījumu atbrīvot Burovu no amata parakstījuši 20 deputāti - visi "Saskaņas" frakcijas un bloka "Rīgai!" deputāti.

Vēstuli ir parakstījis arī "Saskaņas" deputāts Jānis Ločmelis, kurš no iepriekšējā iesnieguma savu parakstu bija atsaucis, liecina LTV rīcībā esošais iesniegums. Likums paredz, ka sēde jāsasauc divu nedēļu laikā.

"Mēs uzskatām, ka darbs pašreizējā mēra vadībā nebūs iespējams. Taču Rīgas domei ir jālemj par pilsētas budžetu, jāpieņem daudzi citi rīdziniekiem svarīgi lēmumi. Tāpēc aicinām Burovu pieņemt politiķa cienīgu lēmumu un no amata atkāpties pašam," sacīja "Saskaņas" frakcijas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Uz to pašu norādīja "Saskaņas" frakcijas deputāte, bijusī vicemēre Anna Vladova.

"Aicinu pašreizējo mēru gļēvi neturēties pie krēsla un spert vīrišķīgu soli, atkāpjoties vai nekavējoties sasaukt domes sēdi par uzticības izteikšanu mēram, lai saprastu, cik liels ir atbalsts viņam, kā arī dotu kolēģiem iespēju strādāt un lemt par pilsētas budžeta pieņemšanu. Vēlreiz gribu uzsvērt - Burova vadībā to izdarīt nebūs iespējams," uzsvēra Vladova.

KONTEKSTS:

Koalīcija Rīgas domē sašūpojās pēc ilggadējā mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) aiziešanas no pašvaldības. Pērnā gada izskaņā vien mēnesi pēc tam, kad mēra amatā izdevās noturēties Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”), koalīcijas partijas rosināja atcelt viņu no amata. Nesaskaņas koalīcijā izmantoja opozīcija, piesakot balsojumu par vicemēru atlaišanu.

“Gods kalpot Rīgai” cerēja uz parakstu atsaukšanu Burova atcelšanai, taču, to nesagaidot, 16. janvārī domes opozīcija un vairāki “Gods kalpot Rīgai” deputāti lēma no amatiem gāzt mēra vietniekus Annu Vladovu (“Saskaņa”) un Druvi Kleinu (deputātu bloks “Rīgai!”). Pēc balsojuma Burovs paziņoja, ka domes koalīcijā palikusi tikai "Gods kalpot Rīgai" frakcija.

Dažas dienas vēlāk “Saskaņas” deputāts Jānis Ločmelis ir atsaucis savu parakstu, līdz ar to vismaz pagaidām bijušo koalīcijas partiju iecere atstādināt Burovu ir izgāzusies. “Saskaņa” gan solīja nepadoties, mēra atlaišanai parakstus savākt no jauna, kā arī nebalsot par galvaspilsētas šā gada budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti