De Facto

Vēlētājiem Londonā vēlēšanas īpaši neinteresē

De Facto

Glābšanas riņķis Munkevicam

«Saskaņa» pieļauj atteikšanos no līguma ar «Vienoto Krieviju»

«Saskaņa» pieļauj atteikšanos no līguma ar «Vienoto Krieviju»

Vai Nils Ušakovs tiks nominēts par premjerministra amata kandidātu? Gan viņš pats, gan otrs redzamākais cilvēks partijā - Jānis Urbanovičs - saka, ka “Saskaņa” ir gatava uzņemties šo darbu. Intervijā Latvijas Televīzijai Urbanovičs svētdien pat izteicās, ka, lai darbotos valdībā, “Saskaņa” būtu gatava atteikties no sadarbības līguma ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina partiju “Vienotā Krievija”.  

Uzvara ir, varas atkal nebūs? Visticamāk, ka arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām "Saskaņa", līdzīgi kā iepriekš, nebūs starp tām partijām, kuras veidos jauno valdību.

"Neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem nāk politiķi un vienojas un veido koalīcijas. Visu citur pasaulē ir prakse, kur - kā prezidents aicina, notiek sarunas un kas runā, ar ko runā ko sarunā, ko nesarunā. Un tad šie cilvēki redz, ka viss notiek viņu dotā mandāta uzticības rezultātā," uzskata partijas "Saskaņa" līdzpriekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. 

Šobrīd atkal kāds ar kaut ko vienojas, sadala amatus un tad noliek prezidentu fakta priekšā, ka viņam ir jānominē tas, ko šis draudzīgais labiešu pulciņš ir izraudzījies," klāsta Urbanovičs. 

Līdz šim teju visas no Saeimā iekļuvušajām partijām norādījušas, ka tālākā sadarbība ar "Saskaņu" nav iespējama tiktāl, cik tai ir sadarbības līgums ar Kremļa partiju "Vienotā Krievija". Lai no opozīcijas  krēsliem beidzot pārietu uz valdību, "Saskaņas" līderis gatavs atteikties no daudz kā, tostarp līguma ar "Vienoto Krieviju".

"Mēs esam gatavi to, ne tikai to, bet arī visus citus jautājumus pārrunāt ar prezidentu un ar viņu nominēto premjeru," apgalvo Urbanovičs. Taujāts, vai līgumu ar "Vienoto Krieviju" partija ir gatava lauzt, Urbanovičs saka: "Mēs esam gatavi visu saskaņot kopīgam darbam, arī ņemt nost citus eventuālo partneruprāt dažādus momentus, bet atkārtoju - to mēs esam gatavi apspriest ar prezidentu vai viņa nominētu premjeru."

Pretējās domās gan ir partijas premjera amata kandidāts Nils Ušakovs, kurš līgumu ar "Vienoto Krieviju" uzskata par trumpi sarunās ar Krieviju. Viņš neuzskata, ka līgums būtu jālauž.

Lai arī citi Saeimā iekļuvušo partiju pārstāvji Urbanoviča gatavību vērtē pozitīvi, Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars norāda, ka viņam nav ne mazākā signāla, ka "Saskaņa" to ir gatava darīt.

Taujāts, kas notiktu, ja izdarītu, viņš atzīst, ka "tad var sākt runāt par kaut kādu konstruktīvu sadarbību".

"Ja šādas kustības nav, tad šāda sadarbība nav iespējama. Tas ir pamats," saka Bondars.

"Es nedomāju, ka tas būtu galvenais arguments, bet ja viņš to ir teicis, tad tas ir labs sākums," uzskata Nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks

""Saskaņai" beidzot vajadzētu sākt audzināt savus vēlētājus ar izpratni par to, kurā valstī īsti dzīvo, un skatīties citā virzienā, nevis Kremļa virzienā. Tad tas ir labs sākums sarunai," viņš sacīja.

Neraugoties uz Urbanoviča apņēmību, Nacionālā apvienība neatbalstīs "Saskaņas" aicināšanu valdībā.

Tāpat šobrīd nav skaidrs, vai vieta pie valdības galda būs arī bijušās Valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītajai partijai. Pati Sudraba jau tagad sāk noskaņoties darbam opozīcijā.

"Redzot, kā esošā valdība ir strādājusi, es neticu, ka tur būs iespējamas kaut kādas lielas pārmaiņas. Ir politika, kas ir uzsākta, sistēma ir iedarbināta un tā turpinās strādāt. Mēs varēsim parādīt visas nepilnības, kas esošajā sistēmā ir dot savu redzējumu. Es domāju, ka mēs ļoti daudz no Saeimas, Saeimas tribīnes izmantosim iespēju runāt ar sabiedrību," klāsta Sudraba.

Lai arī partijas jau uzsākušas konsultācijas par nākamās koalīcijas aprisēm, Valsts prezidents Andris Bēriņš paziņojis, ka dos partijām nedēļu laika pirms premjera kandidāta nominēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti