«Saskaņa» par vēlēšanu rezultātiem vērsīsies Augstākajā tiesā

Partijas „Saskaņa” pārstāvji piektdien plāno iesniegt sūdzību Augstākajā tiesā, apstrīdot vēlēšanu rezultātus Latgales reģionā.

Augstākajai tiesai lūgs anulēt gan plusiņus, ko saņēmis „Vienotības” deputāts Dzintars Zaķis, gan pateikt, cik leģitīmas ir notikušās vēlēšanas Latgalē.

„Mēs uzskatām, ka Latgales apgabalā ir notikusi masveida vēlētāju uzpirkšana par labu „Vienotības” kandidātam Zaķa kungam. Šajā situācijā vēlētāji nav pauduši savu patieso gribu – viņi ietekmēti ar naudas līdzekļiem, lai kāds „Vienotības” biedrs iegūtu deputāta tiesības nevis vēlēšanu rezultātā, bet gan vienkārši ir nopircis deputāta mandātu,” par lūguma iemesliem stāsta „Saskaņas” Latgales saraksta līderis Andrejs Elksniņš.

Augstākajai tiesai atbilde jādod septiņu dienu laikā, teica Elksniņš.

Jau ziņots, ka jau dažas dienas pēc vēlēšanām ka kļuva zināms, ka „Vienotības” Viļānu nodaļas vadītājs, vietējās domes deputāts Juris Vidiņš ir vērsies Drošības policijā ar aizdomām par balsu pirkšanu ar mērķi palielināt "Vienotības" deputāta Dzintara Zaķa izredzes tikt ievēlētam. Vietējo vēlēšanu iecirkņu vadītāji arī norāda, ka vēlēšanu dienā bijušas dīvainības, piemēram, pēkšņi ieradies liels vēlētāju pulks, turklāt tie nav bijuši vietējie.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti