Saruna ar mācītāju Kristu Kalniņu: Krusta ceļš ir nozīmīgs arī modernajā pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mazliet apstāties, ielūkoties sevī un savās attiecībās ar citiem cilvēkiem – uz to aicina Lielās Piektdienas un Klusās Sestdienas noskaņa, lai pēc tam varētu brīvi ļauties Lieldienu priekam un gaišumam.

Jau gadsimtiem sena tradīcija Lielajā Piektdienā ir Krusta ceļa gājieni, kad cilvēki, pieminot Kristus pēdējās dienas, pārdomā savu dzīvi – savas izvēles, vērtības un prioritātes. Arī Vecrīgā šajā Lielajā Piektdienā jau 11. gadu pēc kārtas notiks Ekumēniskais krusta ceļš, kuru šoreiz līdzās lūgšanām un apcerēm bagātinās arī sabiedrībā pazīstamu cilvēku personiskās liecības par ceļu pie Dieva.

Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka  Krusta ceļš iepazīstina cilvēkus ar Kristus pēdējo dzīves posmu.

Un Evaņģēlija vēsts vienmēr ir aktuāla, arī mūsdienu cilvēkam ar visām tehnoloģijām un moderno pasauli, sacīja Kalniņš. Tā ir svarīga, lai mēs apzināmies lietas, kas nav notikušas, vai kas ir neatgriezeniskas, un ieraugām, ka Dievs piedāvā risinājumu, atbildi – “šeit es nācu par tavam kļūdām samaksāt, lai tu varētu savu dzīvi mainīt, kad sapratīsi savas kļūdas un izvērtēsi savu dzīvi”.

Mūsu kļūdu labojums Dievam ir maksājis, un piedošana arī vienmēr maksā, piedošana nav vienkārša. Un Krusta ceļa un Evaņģēlija vēstījumā ir daudzas lietas, ar kurām varam identificēties, saprast, ka kaut kam mūsos jānomirst, lai kaut kas jauns varētu piedzimt, stāstīja mācītājs.  

Kristus mūs aizved pie tā, ka piedošana ir dāvana, nepieciešams saprast, ka ne tikai mēs varam atbrīvot to, kas mums darīja pāri, bet arī varam atbrīvoties paši. Svarīgi ir ne tikai, ka mēs apzināmies, ka piedot ir labi, bet ka mēs atrodam to pamatu savā sirdī, savās attiecībās ar Dievu, “ka es varu piedot un man var piedot”, atgādināja Kalniņš. 

Viņš arī sacīja, ka kristīgā ticība nav tikai par to, ko Kristus izdarījis, nav tikai vēstures fakti un atstātas liecības. Tā turpinās caur katru cilvēku, kurš vēlējis sastapties ar Dievu, un cilvēku liecības ir pamatā tam, ka Dievs mums ir klātesošs un nav neviena cilvēka, kam Dievs pateiktu – “nē, tu neesi gatavs, neesi kaut ko sapratis”, atliek tikai atvērt savu sirdi un Dievs ir tepat klāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti