Sārts: Tikai no pašas sabiedrības būs atkarīgs, vai spēsim uzveikt Krievijas propagandu

Lai kādas stratēģijas netiku liktas galdā cīņā ar Krievijas propagandu, galvenais pretspēks būs sabiedrības iesaiste un tās sniegtā atbilde, ceturtdien, 27. aprīlī, konferencē par Krievijas dezinformācijas apkarošanu iezīmēja NATO Izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

"Šie jaunie draudi [dezinformācija] nav kaut kas, ko valdība var vienkārši novērst, viss ir atkarīgs no pašas sabiedrības atbildes", norādīja NATO Stratēģiskās komunikācijas centra (STRATCOM) vadītājs Jānis Sārts.

Ātri attīstās "interneta troļļi"-roboti, kuru darbību ir ļoti grūti novērst. Viņš stāstīja, ka "šobrīd mēs esam iepalikuši, tāpēc ir jāinvestē mūsu spējā atbildēt šiem draudiem". Tāpat ir jākoncentrējas uz to, kas patiesībā notiek un kas mēs esam kā daļa no NATO un kā nācija.

"Vārds var nodarīt vairāk ļaunuma nekā zobens",

tā izteicās arī Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš  STRATCOM un Eiropas politikas analīzes centra (ASV) rīkotajā konferencē par Krievijas dezinformācijas centieniem Baltijas valstīs.

Informācijas karš bijusi aktuāla tēma Eiropā un arī Latvijā nu jau vairākus gadus. Eksperti zina teikt, ka Krievija galvenokārt savus dezinformācijas centienus vērsusi pret Latviju un pārējām Baltijas valstīm, īpaši kontekstā ar NATO spēku izvietošanu šajās teritorijās.

Krievija katrā no valstīm izmanto īpaši radītu naratīvu, kas vērsts uz šo valstu vājību akcentēšanu un baiļu vairošanu.

Eksperti norāda, ka Latvijas gadījumā Krievija izmanto iedzīvotāju bailes no kara, kuras īpaši pastiprina vēsturiskā atmiņa, tāpēc Krievija izplata viltus informāciju, ka NATO bāzu izvietošana Latvijā ir apzināta Krievijas provocēšana.

Aktīvi tiek izmantotas arī iedzīvotāju aptaujas, kuras veic prokremliski veidojumi, lai censtos pierādīt, ka Latvijas un Eiropas iedzīvotāji it kā neuzticas NATO.

Pulkvedis Lejiņš stāstīja, ka Latvija ir kļuvusi nozīmīga Krievijas acīs, jo tā var izmantot Baltijas valstu sadarbību ar NATO spēkiem savas propagandas vajadzībām, piemēram, izplatot viltus ziņas.

Tā, piemēram, Latvijas bruņotie spēki tāpat kā NATO spēki regulāri ir Krievijas viltus ziņu upuri, kur NATO tiek padarīts par agresoru un kara kurinātāju, savukārt Latvijas armija tiek raksturota kā vāja un nespējīga aizstāvēt savus iedzīvotājus, tāpēc tai ir nepieciešams NATO spēku atbalsts. Lejiņš norādīja, ka Latvijas armija ir pilnībā spējīga aizstāvēt iedzīvotājus un rīkoties, bet labāk to esot darīt ar sabiedroto atbalstu, jo "vienotībā ir spēks!"

Ziņots, ka arī iepriekš Sārts norādījis uz Krievijas propagandu attiecībā pret Latviju, izplatot viltus ziņas. Galvenie akcenti tiek likti uz apgalvojumiem, ka Latvija ir neizdevusies valsts, kas ir ASV un ES pakalpībā, un Padomju Savienībā dzīve ir bijusi labāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti