4. studija

4. studija

4. studija

Tuvinieki šokā - kāpēc ugunsdzēsēji neizglāba bērna dzīvību?

Pusaudžu agresija: četrpadsmitgadīgs zēns nežēlīgi piekauj vienaudzi

Sarkandaugavā pusaudzis nežēlīgi piekauj vienaudzi un pats izplata video ar kautiņu

Sociālajos tīklos nonācis tiešām šaušalīgs video, kurā redzams, ka Sarkandaugavā 14 gadus vecs bērns nežēlīgi uzbrūk savam vienaudzim un piekauj viņu. Varmākam nav piemērots apcietinājums, un cietušā zēna mamma baidās par savu dēlu, bet policija, atzīstot, ka pusaudzis jau vairākus gadus ir viņu redzeslokā, norāda – ja šis video būtu likumsargu rīcībā, tiesai lūgtu apcietinājumu, ziņoja LTV “4.studija”.

Video redzams, ka cietušais puisis mierīgi stāv, kad viņam uzbrūk un sāk mērķtiecīgi sist gan pa muguru, gan pa galvu, līdz cietušais jau ir bezsamaņā. Varmāka no viņa pleciem paņem somu un turpina sist. Pēc tam sitējs draud – ja kāds par notikušo ziņos policijai, visus nositīs.

Patlaban uzbrucējs ir uz brīvām kājām – viņam piespriests ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Cietušā jaunieša mamma Diāna stāstīja, ka uzbrucējs nav aizturēts, jo “neesot nekādi smagie miesas bojājumi gūti, cik es sapratu no izmeklētājas”, “viņam šobrīd esot noteikts netuvoties manam bērnam tuvāk par 30 metriem un – “ja kaut kas notiek, zvaniet policijai un rakstiet iesniegumu”.”  

Diāna viena audzina četrus dēlus. Viņa neuzskata sevi par paraugmammu, taču par bērnu labklājību cīnās visiem spēkiem. 2. septembrī, kad notika uzbrukums dēlam, viņa vairāk laika veltījusi mazākajiem bērniem, bet dēls pēc skolas “atprasījās ar savām klasesbiedrenēm pastaigāties”.

“Cik es sapratu, viena no klasesbiedrenēm bija sazvanījusies ar viņiem, ka varētu satikties. Tas vaininieks arī it kā esot prasījis satikšanos. Un tā viņi aizgājuši aiz tām garāžām uz Viestura prospektu, un tā viņi tur satikušies. Cik es saprotu, viņi ar meitenēm esot runājuši un risinājuši kaut kādas problēmas,” stāstīja zēna mamma.

Nežēlīgo kautiņu pēkšņi izjaucis sētnieks, kurš parādījies ap stūri ar grābekli rokās. Varmākas aizbēguši, bet aculiecinieces meitenes nekavējoties zvanījušas ātrajai palīdzībai, kā arī steigušās uz skolu pēc pedagogu palīdzības.

Diāna aicina vecākus neklusēt un ziņot, ja citi bērni cietuši no Ņikitas rokas. Viņa ir pārliecināta, ka dēls nav vienīgais upuris.

 Apskatot uzbrucēja profilu interneta portālos, 4. Studija atklāja, ka jaunietis ir apreibinošo vielu cienītājs. Viņš lepni ziņo – “esmu kopā ar “čomu” aizgājis uzpīpēt “zālīti””. Ir daudz asiņainu, vardarbību apliecinošu bilžu un arī ielu kautiņu video.

Policija sākotnēji uzbrukumu saistījusi ar laupīšanu.

Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Norberts Trepša raidījumam pastāstīja, ka no sākotnējas informācijas, kas saņemta no pašvaldības policijas un mediķiem, “bija saprotams, ka ir notikusi laupīšana. Ka jaunieši, greizsirdības vadīti ir piekāvuši 2004.gadā dzimušu skolnieku, atņēmuši skolas somu un mobilo telefonu”.

“Nekavējoties par šo faktu tika uzsākts kriminālprocess un, vadoties pēc materiāliem,  tika noskaidrota vainīgā persona, kas ir 2005.gadā dzimis jaunietis, kas jau ir nonācis Valsts policijas redzeslokā. [..] Bērns uz šīs noziedzīgās takas jau ir kopš astoņu gadu vecuma,” atklāja policijas pārstāvis.

Iepriekš šis zēns “bija nogādāts Naukšēnu speciālajā skolā, diemžēl ne skola, ne psihologi, ne policija viņam nav nodrošinājusi šo uzvedības modeļa pāraudzināšanu’.

Ņikita izdarītajā atzinies. Vienaudzim nozagto somu esot izmetis, telefonu sasitis.

Īslaicīgās aizturēšanas birojā viņš atradies divas dienas, bet nedēļu pēc kautiņa pats ievietojis internetā nežēlīgo video.

“Ja Valsts policija būtu saņēmusi šo video, viennozīmīgi bez jebkādiem jautājumiem tiktu lūgts tiesai drošības līdzeklis – apcietinājums,” atzina Trepša.   

Ja viņš pārkāps nosacījumus vai izdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, tiks lemts jautājums par viņa apcietināšanu.

Tikmēr cietušā zēna mamma nolēmusi lūgt juridisku palīdzību, lai jaunietis, kurš piekāva viņas dēlu, saņemtu maksimāli iespējamo sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt