Panorāma

Komisija arvien nespēj izskatīt invaliditātes statusus

Panorāma

Panorāma

Sankciju dēļ izsīkst vieta pierādījumu uzglabāšanai

Sankciju dēļ nepietiek vietas pierādījumu uzglabāšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrā

Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA) ir iestāde, kas tostarp veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, tātad arī ar sankciju pārkāpumiem izņemtos priekšmetus. Tā kā sankciju pārkāpumu skaits šogad krietni pieaudzis, aģentūras aizpildījums pierādījumu uzglabāšanai sasniedzis nebijušu līmeni. 

Cita veida noziegumos izņemto pierādījumu skaits šogad ir ikgadējā līmenī. Tieši liels apjoms sankcijās izņemto lietisko pierādījumu ir iemesls, kādēļ aģentūras kopējā kapacitāte aizpildīta par 90%, sasniedzot, var teikt, kritisku robežu. Pēc sankciju pārkāpumiem iestāde glabā arī visai ikdienišķas lietas, piemēram, iepakojumus ar koksnes granulām, armatūras stieņus, plēves ruļļus, zāģmateriālus, sliežu ceļa gultņus, naglas, ūdens pudeles un ziedus.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes pārstāve Kristīne Prusaka-Brinkmane sacīja: "Aptuveni vēl 30 un vairāk procesos šādi lēmumi būs pieņemti par nodošanu NVA. Protams, šo skaitu nevar prognozēt nākotnē, jo šie procesi tiek uzsākti nu ne katru dienu, bet katru nedēļu pa vairākiem."

Tas nozīmē, ka risinājums vietas atbrīvošanai vai tās papildināšanai būs jārod. To šobrīd apzinās arī atbildīgās institūcijas. Tādēļ jautājums pārrunāts kopīgā sanāksmē. Tajā kā svarīgākais risinājums kapacitātes palielināšanai pārrunāta pēc iespējas ātra pierādījumu realizācija. 

NVA pārstāvis Jānis Nebars norādīja: "Ja mēs dinamiski nonāksim pie realizācijas procesa, tad jau šis piepildījums, teiksim, noliktavās uzglabāšana samazināsies. Tīri no noliktavu viedokļa mēs varētu ar to tikt galā. Protams, neviens jau šobrīd nevar paredzēt to potenciālo sankciju ilgumu, preču daudzumu, pārkāpēju skaitu."

Pēc iespējas ātrāk no pierādījumiem atbrīvoties iesaka arī Iekšlietu ministrija. Tam pamatojums ir ne tikai vietas atbrīvošanai noliktavās, bet arī naudas ietaupīšana.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs skaidroja: "Katras dienas izmaksas, kad mēs runājam par lielu apjomu kravu un preču izņemšanu un pārvadāšanu, uzglabāšanu, katra diena atstāj būtisku finansiālo slogu."

NVA ar aicinājumu tai sniegt papildu līdzekļus pie ministrijas pagaidām vērsusies nav. Vienlaikus, ja straujāka pierādījumu realizācija nebūs gana iedarbīgs līdzeklis kapacitātes normalizēšanai, pastāv iespēja, ka tādi būs nepieciešami.

Trofimovs norādīja: "Ja rodas papildu izdevumi, ko arī šobrīd Nodrošinājuma valsts aģentūra lietišķi apzinās, ja būs nepieciešams meklēt papildu resursus, protams, to darīsim."

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs arī norādīja – vairāk resursu tuvākajā nākotnē aģentūrai varētu būt nepieciešams arī cita iemesla dēļ. Finanšu ministrija ir ierosinājusi NVA no VID pārņemt funkciju par valstij piekritīgās mantas nodošanu. Tomēr par šo ierosinājumu vēl tikai lems.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti