Dienas ziņas

Rīgā pirmajā vizītē ierodas Lietuvas ārlietu ministrs

Dienas ziņas

Atgriežas Preiļos un attīsta boksa tradīcijas

Turpina amatpersonu vakcinēšanu

Saņemot poti pret Covid-19, ministri uzsver vakcīnu nozīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Stradiņa slimnīcā piektdien turpināja to valsts amatpersonu vakcinēšanu, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu. Šīm amatpersonām arī jābūt vakcinācijas vēstnešiem. Drīzumā plānots potēt arī vairākas sabiedrībā zināmas personas cienījamā vecumā.

Kā pirmais vakcīnu piektdien, 12. februārī, saņēma Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība). Viņa komisija ir vienīgā, kura strādā klātienē.

“Es ļoti ceru, ka mēs Ministru kabinetu redzēsim klātienē. Tiem, kas pieņem lēmumus, jābūt komunikācijā un atvērtiem,” sacīja Kučinskis.

Eksprezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka ir biologs, tāpēc labi izprot vakcinēšanās nozīmīgumu. “Es vakcinēšanos uzskatu kā normālu procesu, lai kaut kādos apstākļos izdzīvotu,” sacīja Vējonis.

Pie vakcīnas piektdien tika arī liela daļa ministru.

“Nekā jau te nebija, tāds oda kodiens. Visi esam vienā laivā, un vakcīna ir brīvbiļete uz normālu dzīvi,” sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”).

“Varbūt šāds piemērs lauzīs to skepsi, kas ir daļā sabiedrības,” cer finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”).

“Ceru, ka šis amatpersonu solis ir papildu arguments tam, ka vakcinēties vajadzētu katram pieaugušam Latvijas iedzīvotājam,” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par”).

Sarakstā iekļautās amatpersonas izvēlētas pēc to veikto pienākumu nozīmīguma. Pie potes tika arī ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Pret Covid-19 drīzumā plānots aicināt vakcinēties arī virkni sabiedrībā godājamu cilvēku.  Zināms, ka uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19 saņēmis un iespēju izmantos maestro Raimonds Pauls.

Skaidrojot vakcinācijai izvēlēto amatpersonu sarakstu, veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstibai/Par”) pamatoja, ka, veidojot vakcinācijas plānu, tajā iekļautas amatpersonas, kuru pienākumi saistīti ar valsts drošību un darba nepārtrauktību. Savukārt eksprezidentu vakcinācija esot simbolisks žests, lai rādītu piemēru sabiedrībai.

“Valdība lēma, ka ir jāorganizē Ministru kabineta, Nacionālās drošības komisijas vakcinācija un to amatpersonu, kas saistīta ar valsts varas turpināšanu. Valdība arī lēma par vakcinēšanas vēstnešiem, tāpēc mēs aicinājām bijušos valsts prezidentus rādīt piemēru,” skaidroja Pavļuts.

KONTEKSTS:

Latvijā decembra beigās ir sākta mediķu vakcinācija pret Covid-19, taču vakcīnu daudzums Latvijā ir neliels, un vakcinācija norit lēnāk, nekā iepriekš cerēts.

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas, tostarp valstij svarīgas amatpersonas. 

Amatpersonu vakcinācija notiek saskaņā ar Ministru kabineta 9. februāra lēmumu. Tā sākās 11. februārī, kad pirmie tika vakcinēti vairāki bijušie prezidenti, kā arī pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits un premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti