Kultūras ziņas

Karaliene. Kalpone. Vija Artmane

Kultūras ziņas

Atklāta kamermūzikas zāle "Artissimo"

Jūrmalas dome pret Zaļās atmodas muzeju

Saņemot naudu muzeja telpu atjaunošanai, Jūrmalas dome no tām cenšas izlikt pašu muzeju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saasinās Jūrmalas domes un Vides aizsardzības kluba strīds par nesen atjaunotu ēku Dubultos, Pils ielā 1, kurā saimnieko Vides aizsardzības kluba izveidotais Zaļās atmodas muzejs. Jūrmalas dome pieprasījusi muzejam atbrīvot ēku, jo pašvaldība uz to vēlas pārcelt Dzimtsarakstu nodaļu, savukārt muzejs atsakās to darīt. Tā izveidotāji vērsušies tiesā un apstrīdējuši domes lēmumu.

Zaļās atmodas muzeja vadītāja Lelde Stumbre stāsta, ka muzejā ir apmēram 2000 eksponātu, kas stāsta par Vides aizsardzības kluba darbību Atmodas gados. Pašlaik muzejam sākts akreditācijas process, kuru plānots pabeigt nākamgad. Darbinieki tur strādā uz entuziasma pamata, bet ekspozīcijas izveidošanai nelielus līdzekļus piešķīris Vides aizsardzības fonds.

Savukārt ēka Dubultos, Pils ielā 1, ir Jūrmalas pilsētas īpašumā, un dome ir nolēmusi to izmantot citiem mērķiem. “Mēs būtībā no feisbuka uzzinām, ka tiekam likti ārā. Ko esam noziegušies, netiek paskaidrots,” saka Stumbre.

Jūrmalas dome tur plāno iemājot Dzimtsarakstu nodaļu, kuras ēka pašlaik atrodas Lielupē uz septiņām privātpersonām piederošas zemes un kurai nepieciešams remonts. Pilsētas dome savu lēmumu pamato ar 2016. gadā noslēgto līgumu, kas paredz ēkas atvēlēšanu muzejam uz pieciem gadiem ar iespēju līgumu lauzt, ja nams būs nepieciešams pašvaldību funkciju vajadzībām.

Rīgas pirmā arhitekta Johana Daniela Felsko pirms 140 gadiem celto ēku muzejs saņēma visnotaļ bēdīgā stāvoklī.

Pamatojot, ka šajās telpās tiks izveidots piekrastes vērtību un kultūras centrs, Jūrmalas dome no valsts prasīja un saņēma 930 tūkstošus eiro ēkas restaurācijai.

Pirms gada to pabeidza. Un kopš 1. septembra gaida, kad muzejs to atbrīvos.

Zaļās atmodas muzeja vadītāja norāda, ka dome ar viņiem nesarunājas un neko nepiedāvā. Savukārt Jūrmalas domes Pašvaldības īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Brauere saka, ka muzejs domē nav vērsies.

Zaļās atmodas muzejs telpas nav atstājis, tā izveidotājs – Vides aizsardzības klubs – Jūrmalas domi iesūdzējis tiesā, savukārt pašvaldība sola iesniegt pretprasību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti