Dienas ziņas

Pusaudžiem arvien biežāk nepieciešama palīdzība

Dienas ziņas

Aicina nedoties mežā

Samazinās avārijās iekļuvušo gājēju un velobraucēju skaits

Samazinās avārijās iekļuvušo gājēju skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šogad samazinājies ceļu satiksmes negadījumos iekļuvušo gājēju skaits, taču velosipēdisti avārijās iekļūst tikpat bieži kā pērn, tādēļ nekāda pamata optimismam nav. To, ka avārijās gūtās traumas var nākties ārstēt ilgi, brīdina mediķi.

Neuzmanība uz ielas var maksāt ne tikai veselību, bet arī dzīvību. Šā gada statistika rāda, ka līdz jūlijam 286 gājēji iekļuvuši ceļu satiksmes negadījumos, 13 zaudējuši dzīvību. Situācija, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir uzlabojusies. Pērn šādā laika posmā reģistrēts gandrīz par 100 negadījumiem vairāk. Ceļu policija šā gada rezultātus skaidro ar mājsēdi.

"Iespējams, lielie ierobežojumi ir palīdzējuši," izteicās Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Ne tik laba situācija ir ar velosipēdistiem. Šogad tāpat kā pērn reģistrēti 400 negadījumi un pieci bojāgājušie.

"Jāmin neuzmanība no velosipēdistu puses, nereti viņi saskrienas viens ar otru, braucot lielā ātrumā," Jančevskis.

Vieglāk cietušie tiek cauri vien ar izbīli, bet ievainojumu gadījumā jāmēro ceļš uz slimnīcu. Mediķi norāda, ka ceļu satiksmes negadījumos gūtās traumas ir smagas un prasa ilgstošu ārstēšanu.

"Jo lielāks ātrums, jo lielāka enerģija, jo vairāk lauztu kaulu. Katra kilometra paātrinājums ir +1 lauzts kauls," pastāstīja Austrumu slimnīcas Traumatoloģijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis.

Policija norāda, ka svarīgi būt uzmanīgam ne tikai pašam, arī infrastruktūras attīstība – veloceliņu un ietvju izbūve – varētu vairot drošību un uzlabot drūmo statistiku, jo ikviena cilvēka nāve ir traģēdija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti