Dienas ziņas

Krievija nežēlīgi apšauda Avdijivkas tirgu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

“Paēdušai Latvijai” pieaug pieprasījums pēc atbalsta pārtikai

Samariešu apvienība: Pieaug pieprasījums pēc atbalsta pārtikai

Ziema būs izaicinājums ļoti daudziem, un jau šobrīd pieprasījums atbalstam pēc pārtikas pieaug, tā par šī brīža dārdzību un situāciju kopumā norāda Latvijas Samariešu apvienība. Realizējot labdarības iniciatīvu – pārtikas banku "Paēdušai Latvijai", biedrība paredz, ka, turpinot pieaugt mājsaimniecību izdevumiem, pieprasījums būs vēl lielāks, tāpēc uzsākta ziedošanas kampaņa darbības paplašināšanai.

Uz vienu no lielveikaliem Valmierā pēc pārtikas, kurai beidzies minimālais derīguma termiņš, ieradusies nodibinājuma "Centrs Valdardze" vadītāja. Centrs ir viena no "Paēdušai Latvijai" pārtikas izdales vietām, sniedzot palīdzību konkrētai mērķauditorijai – bērniem un ģimenēm, kuras cietušas no vardarbības.

"Te pārsvarā dod to, kas nu ir, tie ir maizes izstrādājumi, maizīte, kūciņas, saldumi," nodibinājuma "Centrs Valdardze" valdes priekšsēdētāja Eva Sāre-Aizsilniece stāsta, ka klientiem šāds atbalsts ir atspaids. Šobrīd centrā ir 30 bērni ar mammām, kuri tur uzturas mēnesi līdz divus. Centra vadītāja piebilst, ka situācija valstī atspoguļojas arī klientu ikdienā.

"Vardarbības viens no veidiem ir atstāšana novārtā, kur bērni nav saņēmuši pietiekamu uzturu, pietiekamu uzmanību un audzināšanu.

Jāteic, ka ir atkal atgriezies tas laiks, kad ir vairāk šo bērnu, kuriem ir trūkums," atzīst Sāre-Aizsilniece.

Aptuveni par 20–25% – tik liels varētu būt pieaugums nepieciešamajam atbalstam pēc pārtikas, paredz Latvijas Samariešu apvienība. Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" jau šobrīd ik mēnesi izsniedz ap 500 pārtikas paku trūkumcietējiem. Ziemā tās varētu būt 600–650 pakas.

"Mūsu primārā mērķgrupa ir ģimenes ar bērniem. Ja visu laiku tās ir bijušas ģimenes ar vienu vecāku, tad, līdzīgi kā pandēmijā, mēs pārvirzāmies uz ģimeni ar diviem vecākiem, ar abiem vecākiem un diviem nepilngadīgiem bērniem," atzīst Latvijas Samariešu apvienības projekta "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Sadarbībā ar vairāk nekā 30 reģionālajām nevalstiskajām organizācijām Latvijas Samariešu apvienība ar pārtiku atbalsta arī seniorus un cilvēkus ar invaliditāti. Tie ir cilvēki, kuriem nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss vai vēl tiek izskatīts iesniegums. Jau šobrīd dārdzību un vēl gaidāmo izmaksu pieaugumu izjūt arī pašas organizācijas, tāpēc sākta ziedošanas kampaņa darbības paplašināšanai un stiprināšanai.

"Vislielākais izaicinājums šobrīd ir ar degvielu, lai paņemtu ziedojumus gan no veikaliem, gan no centrālās noliktavas un citiem ziedotājiem, un arī piegādātu šīs paciņas uz mājām, kur tas nepieciešams," saka Kraukle.

Ar dažādiem produktiem ik mēnesi 20 tonnas pārtikas "Paēdušai Latvijai" ziedo ilggadējais partneris "Rimi Latvia". Sadarbībā ar SKDS veikta arī aptauja, kurā noskaidrots, ka 88% iedzīvotāju ir nobažījušies par ikdienas tēriņu apmaksu un pamatvajadzību nodrošināšanu rudens un ziemas sezonā, bet 12% norāda, ka jau šobrīd pat ierobežo maltīšu apjomu.  

"Mēs varam dot vairāk pārtikas, taču to ierobežo tīri organizatoriskas lietas. Nav telpu vai trūkst, piemēram, ledusskapju atdzesētai pārtikai vai saldētavu, kur, piemēram, viņi paņemtu no mūsu veikaliem vai nu svaigās zivis, vai gaļu, ko pēc tam varētu šiem trūkumcietējiem izdalīt, taču viņiem šo resursu šobrīd nav," stāsta "Rimi Latvia" ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

Šogad patikas banka "Paēdušai Latvijai" palīdzējusi vairāk nekā 13 000 cilvēku, izsniedzot vairāk nekā 5000 pārtikas paku. Ziedot pārtikas bankas darbības paplašināšanai būs iespējams līdz novembra otrajai pusei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti