Panorāma

Vilnis Štrams: Es neesmu nodevējs

Panorāma

Policisti no nelegāliem tīkliem atbrīvo milzu lomu

Zemniekiem nepieciešama dzelzceļa pārbrauktuve

Salnavas pagastā zemnieku laukus sadala dzelzceļš; LDz pārbrauktuvi nesola

Kārsavas novada Salnavas pagasta zemniekiem ik gadu darbu apgrūtina dzelzceļa līnija, kas viņu laukus sadala divās daļās, jo nevar pārvietot tehniku no viena lauka uz otru. Kaut arī tīrums atrodas turpat pāri dzelzceļa sliedēm, nākas braukt uz Kārsavu, lai apbrauktu sliežu ceļu, jo Salnavas pagastā nav dzelzceļa pārbrauktuves. Sarežģījumus tas rada ne vien papildus nobraukto kilometru dēļ. Lielā lauksaimniecības tehnika ar sējmašīnu pārklāj gandrīz visu ielu, tāpēc zemniekiem tā jāpārvieto nakts stundās, kad ielās nav citu satiksmes dalībnieku. “Latvijas dzelzceļa” (LDz) pārstāvji uzklausīja zemniekus, taču ierīkot pārbrauktuvi nesolīja.

Sākoties aktīvajai lauku darba sezonai, Kārsavas novada Salnavas pagasta zemniekiem problēmas rada  pie iekoptajiem laukiem blakus esošā dzelzceļa līnija. To nav iespējams šķērsot, jo nav pārbrauktuves.

 „Tā problēma, ka jums tie lauki vienā un otrā pusē. Te visiem tā. Tagad tāda dzīve: vienam īpašums tur, otram tur. Mums, piemēram, uz pusēm - 300 hektāri šai pusē, 300 tai pusē,” stāsta zemnieks Juris Poikāns.

Pārbrauktuve pirms aptuveni 40 gadiem bija, tomēr tika nojaukta. Palika vien tunelis, tomēr zemnieku lielā tehnika caur to nespēj izbraukt, tas ir par zemu un šauru. Ja, pārbraucot sliedes, zemnieki savos tīrumos tiktu pēc trim kilometriem, tad, braucot caur Kārsavu, tie ir papildu 15-20 kilometri.

Tomēr attālums nav vienīgā problēma. Pēc Kārsavas galvenās ielas rekonstrukcijas braucamā daļa kļuvusi šaurāka. „Uztaisīja plašus trotuārus, šauru ielu. Tur mēs nevaram izbraukt. Ja vajag lielo tehniku pārdzīt, gaitām nakti, un tad braucam,” skaidro zemnieks Andris Čoičs.

Tāpat nav prātīgi, ka rekonstruēto ielu regulāri izbraukā smagā lauksaimnieku tehnika, jo segums nolietosies krietni ātrāk. Gan zemnieki, gan pašvaldība rakstīja vēstules ar lūgumu Satiksmes ministrijā izskatīt pārbrauktuves ierīkošanu. „Latvijas dzelzceļa” pārstāvji atbrauca situāciju izvērtēt.  Pirmais secinājums - pārbrauktuves ierīkošana ir dārga un sarežģīta.

Zemnieki kopā ar pašvaldību apņemas ierīkot paši saviem spēkiem piebraucamo ceļu pie pārbrauktuves. „Mēs gaidīsim viņu atbildi, un tad es domāju, ka tālāk cīnīsimies, jo zemnieki noskaņoti panākt kaut ko sev labvēlīgu,” saka Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka.

Salnavas pagastā lauks pie lauka ir apstrādāti, zemnieki būtu pelnījuši par to vien dzelzceļa pārbrauktuvi, ka neļauj Latvijas laukiem pierobežā aizaugt ar krūmiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti