Salmonelozes uzliesmojumā Svētes pamatskolā, visticamāk, vainojami ēdinātāji

Salmonelozes uzliesmojumā Svētes pamatskolā, visticamāk, vainojami ēdinātāji - zemnieku saimniecība "Ziediņi", Latvijas Radio pastāstīja "Zemgales Ziņu" galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Salmonelozes uzliesmojumā Svētes pamatskolā, visticamāk, vainojami ēdinātāji

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) oficiālajā slēdzienā secināts, ka no 28 salmonelozes saslimšanas gadījumiem 57% bērnu bija akūtas zarnu infekcijas pazīmes. Lai gan 43% pazīmju nebija, tās tika atklātas kontaktpersonu laboratoriskajā pārbaudē. 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) vēl gaida slēdzienu no SPKC, bet par higiēnas prasību pārkāpumu ēdinātājiem piemērots 250 eiro sods.

Izpētē secināts, ka pirmie saslimšanas gadījumi bijuši jau pagājušā gada 23. novembrī, kas nozīmē, ka bērni, iespējams, inficējušies vairākas reizes. Pašvaldībā SPKC slēdzienu nekomentēja, jo tas vēl nav saņemts.

Pēc "Zemgales Ziņu" galvenās redaktores teiktā, risks skolā, visticamāk, ir novērsts, jo notikusi tīrīšana un dezinfekcija. Cik viņai zināms, pašlaik arī visi bērni ir atveseļojušies.

PVD atzina, ka pastāv bažas par ēdinātāju vainu notikušajā, bet nevar to apstiprināt pilnībā, jo nav atklāts pārtiks produkts, kas varētu būt izraisījis salmonelozes uzliesmojumu. Arī SPKC epidemoloģiskais slēdziens apstiprinot tikai varbūtību. Kopējais higiēnas stāvoklis skolā bijis labs, un ēdinātāji nav apzināti inficējuši bērnus.

Kopumā Svētes pamatskolā ar salmonelozi saslima 28 bērni. Iepriekš tika ziņots par mazāku skaitu, un tika lēsts, ka bērni saslimuši paši. Šo scenāriju apstiprināja arī Jelgavas novadā, kā arī PVD - dienesta pārstāvji pārkāpumus sākotnēji nekonstatēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti