Salmoneloze Rīgas bērnudārzos: ēdināšanas firmas darbinieki nebija slimības pārnēsātāji

Pēc vairāku Rīgas bērnudārzu audzēkņu saslimšanas ar salmonelozi pirmās analīzes liecina, ka šo bērnudārzu ēdināšanas uzņēmuma "Kindercatering" darbinieki nebija slimības pārnēsātāji, informēja uzņēmuma finansists Oskars Blumbergs.

Slimību profilakses un kontroles centrs uzņēmumam sniedza pirmos analīžu rezultātus, un pārtikas un vides izmeklējumu laboratorijas BIOR pārbaudes apstiprinājušas, ka SIA "Kindercatering" darbinieki nav bijuši salmonelozes skarti.

SIA "Kindercatering", kopš brīža kad tika saņemta informācija par iespējamajiem saslimšanas gadījumiem, virtuvē pastiprinātā režīmā veikusi visus nepieciešamos dezinfekcijas darbus, un vēl joprojām stingri ievēro slimību ierobežojošos profilakses pasākumus, lai novērstu infekcijas tālāku izplatību. Par to, kā rīkoties, instruēti arī visi darbinieki.

Uzņēmums atvainojas visiem, kuriem šī situāciju radījusi satraukumu, bailes un neizpratni, “saprotam situāciju, jo paši esam tās ķīlnieki, mums šī ir pirmā nepatīkamā pieredze ar saslimšanām mūsu darbības piecu gadu laikā”, norāda Blumbergs.

Nākamās nedēļas sākumā plānots saņemt produktu un darba virsmu analīžu rezultātus, lai veiktu nepieciešamās darbības un veiksmīgi varētu turpināt iesāktos darbus, informēja uzņēmums.

Slimību profilakses un kontroles centrs par jauniem bērnu saslimšanas gadījumiem ar salmonelozi nav ziņojis.

Visticamāk, salmonelozi izraisīja no jēlām olām gatavota majonēze. Tā secina Slimību kontroles un profilakses dienestā, jo saslima tikai tie bērni, kuri 1.septembrī launagā ēda ar majonēzi gatavotus salātus.

Jau ziņots, ka  astoņos uzņēmuma “Kindercatering” ēdinātajos bērnudārzos saslimšana ar salmonelozi konstatēta jau 31 bērnam, uzņēmums aizvēris virtuvi, kurā gatavota pārtika, un pārcēlis ražošanu uz citu virtuvi. Pārtikas un veterinārais dienests tagad stingri uzrauga ēdiena gatavošanu arī jaunajās telpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti