Dienas ziņas

Jelgavā atrasta nelegāla atkritumu pārstrādes vieta

Dienas ziņas

Bērniem rinda pie zobārsta līdz diviem gadiem

Saldū aizvadīta akcija «Dzīvo vesels!»

Saldus un Brocēnu mazturīgie akcijā saņem mediķu bezmaksas konsultācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saldū piektdien, 29. martā, beigusies akcija "Dzīvo vesels!". Trīs dienu laikā sociāli mazāk aizsargātajiem Saldus un Brocēnu novada iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas saņemt mediķu konsultācijas. Iespēju robežās veiktas arī vienkāršas operācijas.

Akcijas "Dzīvo vesels" otrā diena ir tā, kad veiktas arī operācijas. Iepriekšējā dienā kosultācijās ārsti ir konstatējuši, kuriem pacientiem tās ir nepieciešamas un iespējams veikt akcijas laikā. Šai reizē veseļota tiek pleca locītava, celis, atslogota plaukstas locītava. Kādai pacientei traucē staigāt un valkāt apavus šķībi kāju pirksti, vēl kādai savilkti kāju pirksti.

Akcija ilgst trīs dienas. Tās iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris. Saldus medicīnas centrā šī akcija notiek jau trešo reizi.

Ja iepriekšējos gados pensionāri un mazturīgas personas paši varēja pieteikties akcijai, tad šai reizē tos ieteica sociālais dienests.

"Šie pacienti ir smagāki, diezgan daudz ielaistas [kaites], ne visiem varējām palīdzēt ar operāciju. Bet [konsultējām], kur vērsties pēc palīdzības, ko darīt, lai veseļotos," sacīja Ūdris.

Lai akcija varētu noritēt, tajā piedalījās daudzi speciālisti - trīs traumatologi ortopēdi, podoloģe, anesteziologs, arī Saldus medicīnas centra personāls. Nepieciešamās analīzes un izmeklējumus nodrošināja "Centrālā laboratorija" un "Vizuālā diagnostika".

Ārsts Dmitrijs Kirejevs ar savām zināšanām piedalās trešo gadu un atzina, ka to darīs tik ilgi, cik vien notiks akcija. Viņš uzsvēra, sabiedrība noveco, tāpēc arī veselības problēmas kļūst arvien akūtākas.

Konsultācijas par savas veselības uzlabošanu saņēma ap 120 Saldus un Brocēnu novadu iedzīvotāju.

Šai reizē operācijās asistēja arī divi ārvalstu speciālisti. Viens no viņiem profesors un operējošs traumatologs ortopēds no Ukrainas Ruslans Sergijenko. Viņš atzina, ka Ukrainā ir valsts atbalstīti liela mēroga projekti palīdzībai. 

"Man interesē, kā notiek labdarība nelielos apjomos konkrētiem cilvēkiem, kurus pazīstam un kuriem varam palīdzēt. Tas ir ļoti labs darbības virziens, un to ir vērts attīstīt arī Ukrainā," atzina ārsts no Kijevas.

Ūdris ideju šādai labdarības akcijai guvis, strādājot Indijā. Latvijā tā pirmo reizi notika 2016. gadā Jēkabpilī. Ārsts par šo akciju saņēmis arī balvu "Latvijas lepnums". Ārsti akcijā ziedo savu darba laiku un zināšanas, savukārt izdevumus sedz pašvaldības un dažādi uzņēmumi, kā arī privāti ziedotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti