Dienas ziņas

Džūkstē atjaunos seno dievnamu

Dienas ziņas

Izstāde «Rokdarbi mūža garumā»

Saldū jaunas telpas sociālajam dienestam

Saldus sociālajam dienestam jaunas telpas

Padomju gados būvētā Saldus poliklīnikas ēka ar laiku bija palikusi tukša. Nu tā pārbūvēta un pielāgota cilvēkiem ar invaliditāti. Pērn uz šim telpām pārvācās Saldus pašvaldības policija, bet tagad pēc būvniecības trešās kārtas pabeigšanas ēkā darbojas novada sociālais dienests un bāriņtiesa.

Ja ar kādu no problēmām ir izdevies tikt galā, tad akmenim liekam virsū krāsainu ziedu – tā stāsta viena no psiholoģēm Saldus sociālajā dienestā. Līdz ar bijušās Saldus poliklīnikas ēkas pārbūvēšanu sociālais dienests ticis pie jaunas mājvietas, un pagātnē palikušas problēmas ar šaurām un pelējošām telpām, kurās ik pa laikam iekļūst lietus ūdens.

"Tā kā strādāju ar ģimeni, tad viņiem nebija, kur apsēsties," atzīst Ģimenes atbalsta nodaļas sociālā darbiniece Antra Jansone.

Lai īstenotu visas ieceres, ēkā pārbūve veikta trijās kārtās. Pēc pirmās kārtas pabeigšanas 2014.gada novembrī uz šejieni pārcēlās Saldus pašvaldības policija, bet nu te zem viena jumta ir sociālais dienests, bāriņtiesa, invalīdu biedrība un zobārstniecība.

Ēka atrodas Saldus medicīnas centra kompleksā. Tai nomainīts jumts, pārplānotas telpas, nomainīti inženiertīkli, izbūvēts lifts, telpas pielāgotas cilvēkiem ar invaliditāti, uzlabota ugunsdrošība. Lai visus šos darbus veiktu, pašvaldība ņēmusi kredītu. Vēl gan veicamo darbu saraksts nav pabeigts. Saldus novada pašvaldības galvenais būvinženieris Normunds Ozoliņš saka, ka vēl ir jāizbūvē pagrabs, kā arī jāuzlabo ārējais labiekārtojums. "Tur mēs ceram piesaistīt ārvalstu līdzekļus," saka Ozoliņš.

Vēl pie nākamo gadu īstenojamiem sapņiem esot pārbūvēt bijušās sociālā dienesta telpas pusceļa mājas izveidei cilvēkiem, kas atgriezīsies no psihoneiroloģiskajiem  pansionātiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti