Panorāma

Eiropa sola neaizmirst Ukrainu

Panorāma

Bēgļu izglītības iespējas

Saldus vidusskola pēc apvienošanas

Saldus skolu reforma: pirmajās dienās daļa skolēnu neapmierināta; skolotāji cer - satraukums pāries

Saldū, kopš 1.septembra durvis vērusi apvienotā Saldus vidusskola, kurā apvienotas Saldus 1. un 2. vidusskola. Skolēniem, kuriem nācās mainīt skolu, ir grūtāk iejusties, bet dažiem skolotājiem aizvainojums bija tik liels, ka viņi nemaz nepieteicās darba jaunajā apvienotajā skolā. Bet skolā palikušie pedagogi pārliecināti, ka skolēnu neapmierinātība ir pārejoša un sekmes neietekmēs.

Šī gada februārī Saldus 1. un 2. vidusskolas  direktores bažījās par trim lietām – vai skolēniem pārmaiņas neradīs lielu stresu, vai tas, savukārt, negatīvi neatsauksies uz mācību rezultātiem, un par to, cik daudz skolotāju paliks bez darba.

Pēc pusotras nedēļas jaunajā režīmā, atbildes sāk iezīmēties. Doma bija no divām vecajām vidusskolām radīt jaunu, spēcīgāku. Taču fiziski tā atrodas bijušās otrās vidusskolas telpās. Psiholoģiski vieglāk ir bērniem, kuri palikuši pazīstamās sienās, bet tiem, kuriem nācās mainīt skolas vietu, tas ne vienmēr patīk.

No jauniešiem, kuriem nācies pārcelties, dzirdama daudz skaudrāka nots. Viņi to neuztver kā jaunu skolu. Piemēram, 11.klases skolnieks Dāvids Līcis-Līcītis, kurš iepriekš mācījās Saldus 1.vidusskolā, jūtas atsūtīts atpakaļ uz vietu, no kuras savulaik aizgājis.

“Man nepatika šajā skolā mācīties pamatskolas laikā. Es aizgāju uz 1.vidusskolu, es iejutos. Tur ir savādāka skolotāju attieksme, daudz labāk sakārtota mācību sistēma. Labāk patika tur,” atzīst Dāvids.

“Mums pateica – skolu aizslēdz un mums ir jānāk te. Un viss. Mums neko nepaskaidroja, kas būs. Vienkārši atsūtīja te,” saka 11.klases skolniece Andžela Sālava, kura iepriekš mācījās Saldus 1.vidusskolā,

Pašvaldība par skolu apvienošanas ieguvumiem informējusi gan vecākus, gan abu skolu skolotājus, taču skaidrojuma tieši bērniem patiesi pietrūcis. Tas būtu ļāvis mazināt viņos spriedzi, uzskata Saldus vidusskolas direktore Inga Mankus.

“Jāsaprot, ka mācību gads ir tik tikko sācies. Un adaptācija pēc vasaras jebkurā, pat ierastā vidē, paņem savu laiku. Es domāju, ka pirmais mēnesis būs iejušanās mēnesis,” saka diektore.

Sākumā bērniem diskomfortu rada arī sveši skolotāji. Iecere bija, ka no abām skolām darbu turpinās labākie pedagogi, turklāt maksimāli tā, lai katrs mācītu savas iepriekšējās skolas bērnus. Taču līdz galam tā nesanāca.

No Saldus 1.vidusskolas, kurai savas telpas bija jāpamet, apvienotajā skolā strādāt atnāca vien septiņi skolotāji.

“Tas aizvainojums laikam aizēnoja. Daudzi pedagogi pat neatnāca un nepieteicās. Viņi uzskatīja, ka nebija pelnījuši to, ka viņiem jāpiesakās, jāveido CV un jāatsūta,” atklāj Mankus.

“Es gribēju saskatīt, vai viņiem ir vēlme strādāt jaunajā Saldus vidusskolā. Tad, kad daudzi nepieteicās, es sapratu, ka šīs vēlmes nav,” secina direktore.

Viena no skolotājiem, kas no 1.vidusskolas tomēr atnāca, ir matemātikas skolotāja Egita Zariņa. Viņasprāt, bērnu reakcijas uz pārmaiņām pagaidām ir emocionālas, un ar profesionālu skolotāju palīdzību sekmēs robu neatstās. Arī kolektīvā dalīšanos - “mēs” un “jūs” - viņa neizjūt. Skolotāji tiešām cenšoties ieviest labākās prakses no katra iepriekšējās skolas.

“Piemēram, mums bija savādāka stundu izmaiņu kārtība. Un tas tika ieteikts šonedēļ, ka varbūt var darīt tā, jo no mūsu puses likās, ka ir uzskatāmi. Un skolas vadība to ir ievērojusi un šodien tas notiek,” saka Zariņa.

Divas nedēļas pēc skolu apvienošanas var secināt, ka daudziem no bērniem, kuriem nācās mainīt ne tikai skolas nosaukumu uz burtnīcas, bet arī fiziskās telpas, tiešām sākumā ir stress – gluži kā direktores baidījās.

Taču pašreizējās skolas pedagogi pārliecināti, ka skolēnu neapmierinātība ir pārejoša un sekmes neietekmēs. Uz jautājumu, cik daudz skolotāju apvienošanas dēļ tiktu atlaisti, šobrīd atbildēt ir ļoti grūti, jo liela daļa darbam jaunajā skolā nemaz nepieteicās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti