Panorāma

EP deputātu reakcijas uz Junkera runu

Panorāma

Skripaļu saindēšanā apsūdzētie snieguši interviju

Pašvaldība bērniem liek mācīties likvidētas skolas ēkā

Saldus pašvaldība daļai bērnu liek mācīties likvidētas skolas ēkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pašvaldība bērniem liek skoloties pirms diviem gadiem likvidētas skolas telpās. Ar šādu problēmu "Panorāmā" vērsušies vairāki Saldus novada Kalnu vidusskolas bērnu vecāki. Viņi vēlētos, lai visi skolēni mācās Kalnu vidusskolā, kas ir tuvāk bērnu dzīvesvietai un pagasta centram, taču pašvaldība sākumskolēnu skološanu veic bijušās Nīgrandes skolas telpās. Vecāki ar savām iebildēm vērsušies domē un arī pie tiesībsarga, taču līdz šim nesekmīgi.

Saldus novada Nīgrandes pamatskolu slēdza pirms diviem gadiem. Skolas kolektīvs un skolēni tika pievienoti Kalnu vidusskolai. Tā ir aptuveni septiņu kilometru attālumā no bijušās Nīgrandes skolas. "Panorāma" novēroja, ka skolā aizvien notiek aktīvs mācību darbs, un  neapmierināti ar skolas vadības un pašvaldības spiedienu bērnus sūtīt šai skolā, nevis Kalnu vidusskolā, ir vairāku bērnu vecāki.

"Kāpēc es nevaru savu bērnu laist šai skolā? Kāpēc divas skolas tiek uzturētas? Kāpēc nauda tiek izsaimniekota?" vaicā pirmklasnieces mamma Mairita Ozola.

Neapmierināto ir daudz. Zenta Klaipa, kuras mazbērni mācās Nīgrandes skolā, saka: "Skola it kā viena, bet katra savā ēkā. Katra ar savu kolektīvu. Abās skolās ir pustukšas klases."

Kalnu vidusskolā šogad mācās 171 skolēns. Puse mācās vidusskolas ēkā, otra puse – Nīgrandes pamatskolas telpās.

Skolas direktore Ineta Gangnusa skaidro, ka vēsturiski Kalnos pastāvējusi vidusskola, bet Nīgrandē – sākumskola un pamatskola. Turklāt nepieciešamība dalīt bērnus divās ēkās radusies arī tāpēc, ka tuvāko blakus pagastu skolēniem šāds variants esot ērtāks. Nīgrandes skolā mācās bērni no Zaņas un citiem Saldus pagastiem, kur skolas slēdza citu pēc citas kopš 2009.gada.

"Apzinot mūsu plašo teritoriju, no kuras sabrauc mazie skolēni, tomēr tika izvēlēts labākais risinājums priekš visiem skolēniem, mācības uzsākot 1.klasē," skaidro Gangnusa.

Direktore neslēpj, ka no nākamā gada iecerēts pat pirmās sešas klases atvērt septiņus kilometrus attālajā Nīgrandē, bet 7. līdz 12.klasi Kalnos. Vecāki saka, ka skolu tīkla optimizācija notikusi vien “uz papīra”. Pašvaldības atbildīgā amatpersona tam nepiekrīt. “Panorāma” novēro, ka Kalnu vidusskola ir izmērā liela un gaiteņi ir pustukši.

Pašvaldības izmaksas par abu ēku uzturēšanu ir stipri līdzīgas, un sanāk maksāt gandrīz vai dubultā. Izmaksas uz vienu bērnu Kalnu skolā ir 285 eiro mēnesī, slēgtās Nīgrandes skolas ēkā - 203 eiro.

Mēnesī pašvaldība mācību nodrošināšanai Nīgrandē tērē vairāk nekā 17 000 eiro, bet gadā šīs izmaksas pārsniedz pat 200 000 eiro.

Nav tā, ka visi vecāki iebilst domes un direktores lēmumiem. Drīz vien pēc “Panorāmas” ierašanās pagastā un pēc sarunām ar skolas vadību pie skolas ierodas arī vairāki vecāki no blakus pagastiem.

Problēmas esošā mācību procesa organizēšanā nesaskata tiesībsargs, taču redzams, ka situācija izveidojusi pamatīgu konfliktu starp vienas apkaimes bērnu vecākiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti