Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Noskrien 107 km no Rīgas līdz Valmierai

Dienas ziņas

Latvijas prezidentūra ES Padomē – pagaidām veiksmīga

Izstāde «Ražots Saldū»

Saldus novada uzņēmēji pulcējas ikgadējā izstādē

No lielu uzņēmumu līdz pat senioru interešu kopu darinājumiem - tik plašs klāsts ir tām lietām, kuras vienuviet bija apskatāmas izstādē "Ražots Saldū". Šāda izstāde Saldū tika rīkota jau piekto reizi un tās apmeklējums liecina, ka cilvēku interese par pašmāju ražojumiem arvien pieaug.

45 kilogramus smaga un divus metrus gara medus kūka ar iedegtām svecītēm - ar šādu saldu dāvanu ikvienam klātesošajam sākās izstāde "Ražots Saldū", kas tika rīkota piekto reizi. Šo gadu laikā izstāde ievērojami augusi gan apmeklētāju, gan dalībnieku skaita ziņā. Šai reizē ar sevi iepazīstināja vairāk nekā 100 uzņēmēju.

"Tā ir iespēja sevi parādīt uzņēmējiem, biedrībām, pagastu pārvaldēm, iedzīvotājiem - redzēt, kas pie mums notiek, sākot no amatniekiem, līdz lieliem koka izstrādājumiem," stāsta Saldus tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra direktore Laura Liepiņa.

Saldus novads var lepoties ar aktīvu uzņēmējdarbību, te ir viens no zemākajiem bezdarba rādītājiem valstī. Uz aptuveni 28 000 novada iedzīvotāju ir 2330 uzņēmēju. Izstādē sastopami gan jau pieredzes bagāti, gan tikko savu uzņēmējdarbību sākuši cilvēki.

"Bērni izauguši, mums ir pieci bērni, vairāk brīva laika, ar kaut ko vajadzēja darboties," teic Inguna Apriķe, uzņēmēja no Vadakstes.

Bitenieks, SIA "Meduspils" īpašnieks Jānis Vainovskis uzņēmējdarbībā aizvadījis jau 25 gadus. Viņš atzīst, ka noturēties palīdz  nemitīga domāšana par attīstību, kā arī pieredze: "Optimismam jābūt un tad izdomā, kā nepārdot lētāk nekā saražo."

Ne viens vien izstādes apmeklētājs atzina, ka šāda izstāde ir veids, kā arvien vairāk iepazīt un novērtēt pašmāju uzņēmējus, izbaudīt, izmēģināt, pagaršot un pieskarties tam, ko ražo tepat. "Ļoti patīkami, ikdienā jau nav tik bieži vietējie produkti," saka izstādes apmeklētāja no Auces Maija Enoka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt