Dienas ziņas

Pašvaldības un uzņēmēji diskutē par teritoriālo reformu

Dienas ziņas

J. Bordānam nevajadzēs skaidroties par vēstuli

Liellopi klīst pa svešiem īpašumiem

Saldus novadā sūdzas par kaimiņa klīstošo lopu radītajiem postījumiem

"Esam bezspēcīgi un situācijas ķīlnieki," saka Saldus novada Novadnieku pagasta "Rūķu" māju saimnieki. Kaimiņu saimnieks jau gadiem netiek galā ar saviem liellopiem, kas klīst pa apkārtējiem īpašumiem, tos piemēslo, rada materiālus zaudējumus. Līdz šim bezspēcīgi bijuši arī atbildīgie dienesti, jo ne sodi, ne sarunas ar lopu īpašnieku situāciju nav mainījušas. Turklāt lopi nav reģistrēti. 

Par to, ka īpašumā atkal paviesojušies no kaimiņu mājām -  "Imantām" - atnākušie liellopi, liecina to atstātās mēslu čupas. Saimnieki neslēpj - problēma ir ilgstoša, un cieš ne tikai viņu, bet arī citu apkārtējo cilvēku īpašumi.

Jau pirms pāris gadiem kaimiņš sarunās atzinis, ka nespēj ierobežot savu lopu pārvietošanos pa apkārtējiem īpašumiem. Ingemārs Pētersons stāsta, ka mēģinājuši arī kaimiņam palīdzēt, veidojot norobežojumus no savas puses, tomēr lopi atraduši, kā tos apiet. Un tā nākas samierināties, ka ik pa laikam kaut kas tiek izdemolēts, dārzā apgrauzti augi. Pētersons atzīst, kopš ģimenē ir meita, nejūtas par viņu droši, jo nereti lopi arī dienas laikā saimnieko pa "Rūķu" sētu. 

Pētersons nevēlas konfliktēt ar kaimiņu, bet neredz arī, ka atbildīgās iestādes kaut ko darītu lietas labā.

Valsts policijas Saldus iecirknī atzīst, ka mēģināts strādāt ar nevīžīgo kaimiņu, tomēr bez rezultātiem. Arī pašlaik sākta administratīvā lietvedība un faktu pārbaude, pēc kuras tiks lemts, vai saukt personu pie administratīvās atbildības par to, ka viņa mājlopi izbradā citu īpašumus. Ar "Imantu" saimnieku žurnālistiem neizdodas sazināties, taču arī policijā skaidro, ka saimnieks dzīvo nomaļus, viens un atzīst savu nespēju ierobežot lopus. 

Tāpat viņa lopi nav reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā, jo fotogrāfijās redzams, ka tie nav iezīmēti.

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) atzīst, arī šī nav jauna informācija. Dienesta uzmanības lokā "Imantas" nonākušas jau pirms diviem gadiem, kad bijusi līdzīga situācija. 

"Diemžēl īpašnieks mūsu norādījumus līdz šim brīdim nav ņēmis vērā un tādu uzlabojumu nav, dzīvnieki netiek reģistrēti. Mēs acīmredzot ar īpašnieku strādāsim tik ilgi, kamēr šīs nepilnības tiek novērstas," saka PVD Dienvidkurzemes pārvaldes valsts veterinārā inspektore Aivita Vītoliņa.

"Rūķu" saimnieki cer, ka pēc laika dienestiem atkal nebūs jāatzīst sava bezspēcība situācijas risināšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt