Panorāma

NATO ģenerālsekretārs: ES un NATO jāsadarbojas ciešāk

Panorāma

Ārstu biedrības valdes pamešanu apsver vēl divi locekļi

Saldus medicīnas centrā gaida Covid-19 pacientus

Saldū gatavi uzņemt Covid-19 pacientus, bet gultas stāv tukšas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Laikā, kad lielākajās slimnīcās trūkst vietu, savu artavu pacientu ārstēšanā ir gatavs sniegt arī zemāka līmeņa aprūpes iestādes. Saldus Medicīnas centrā lielākā daļa gultu ir brīvas, un tur ir gatavi uzņemt Covid-19 slimniekus.

Saldus Medicīnas centrā  līdz 15. novembrim pārtraukta dienas stacionāra darbība, atceltas ambulatorās operācijas. Centrā visu diennakti dežurē ārsts un medmāsas. Trešdien, 3.  novembrī, no 35 nodaļas gultām aizpildītas vien dažas. 14 gultasvietas aprīkotas ar skābekļa intensīvu padevi. Pacientu vidū vairāki, kuriem nepieciešama aprūpe pēc slimošanas ar Covid-19.

"Esam gatavi pie vissmagākās situācijas pārkārtot mūsu nodaļu, uzņemot Covid-19 pacientus. Varbūt vienīgi ne visintensīvākajā aprūpē, nē, bet ar ārstēšanu vieglākā situācijā.

Esam gatavi darīt, tikai situācija tāda, ka mēs neesam vajadzīgi," stāstīja Saldus Veselības centra valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) skaidroja, ka, mobilizējot ārstniecības iestāžu resursus, ir izveidots ārstniecības iestāžu tīkls. Reģionā vadošā ir Liepājas  slimnīca, kurai pakļautas zemāka līmeņa ārstniecības iestādes, kuru noslodze ir atkarīga no tā, vai ir pacienti, kas atbilst iespējām nodrošināt pakalpojumu.

"Liepājas reģionālā slimnīca šādas iespējas nesaskata, ka Saldū ir iespēja uzņemt akūtu Covid-19 pacientu plūsmu. Viens no argumentiem ir arī tas, ka Saldus Medicīnas centram ir tikai 14 gultas, kurām spēj nodrošināt skābekļa padevi," teica NVD Stacionāro pakalpojumu nodaļas vadītāja Laura Kronberga.

No šā gada oktobra mainījusies medicīnas centra apmaksa un darbiniekiem vairs nepienākas piemaksas par to pacientu aprūpi, kas izslimojuši Covid-19. Taču piemaksas saskaņā ar noteikumiem pienākas ierēdņiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā.

"[..] Cilvēki te pavada diennaktis un strādā, apkopjot, cilājot [pacientus]. Kaut nelielu piemaksu [vajadzētu]. Tā nepatīkami ir pēkšņi sajusties nevajadzīgam," sacīja Kleinberga. Tikmēr NVD pārstāve norādīja: "Piemaksas pienākas tām ārstniecības personām, kas ārstē Covid-19 pacientus. Diemžēl, jā, viņi nekvalificējās..."

Veselības centra kapacitāte esot 50 gultas, bet tad jādomā par papildu personāla piesaisti.

Jau tagad nodaļā strādā medmāsa, kura atgriezusies no ārzemēm, bet cita pirms tam 20 gadus strādājusi tirdzniecībā.

"Darbs ļoti apmierina. Bet, ja tu vari dabūt pacientu smaidošu, sēdošu un labākajā gadījumā uz kājām, tas atsver visu. Arī zemo atalgojumu," sacīja Saldus medicīnas centra saimniecības māsa Baiba Palēvica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti