Sadaļas Sadaļas

Saldū atklāj atkritumu šķirošanas laukumu

Saldus pilsētā uzņēmums „Eko Kurzeme” atklājis atkritumu šķirošanas laukumu, kur iedzīvotāji varēs nogādāt dažādus atkritumus, ieskaitot būvgružus, riepas, elektropreces un citus. Jaunajā šķirošanas laukumā investēti vairāk nekā 50 000 eiro. Viens no šķirošanas laukuma uzdevumiem ir veicināt dažādu atkritumu otrreizēju pārstrādi.  

Jau pirmajā dienā, līdzko laukums tika atvērts, to apmeklēja pirmie interesenti.

Agris Sīlis atvedis dažādas vecas elektropreces. „Zāles pļāvējs, putekļsūcējs un riepas. Pagaidām jau saka, ka par to nav jāmaksā,”  priecājas Agris.

Pirmajā dienā jauno laukumu apmeklē privātmājas saimniece Aija Gajevska no Saldus. Viņas ģimene atkritumus šķirojot jau sen:

„Tas ir izdevīgi. Kāpēc man maksāt par to, ja es salieku savā mazā konteinerā plastmasas pudeles un visu, ļoti ātri ir pilns, bet, ja mēs sašķirojam (4 cilvēki), tad izvedam konteineru reizi trijos mēnešos. Par to, ka mēs saviem bērniem un mazbērniem neatstājam piedrazotu vidi, tas pats par sevi saprotams.”

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis spriež, ka daudzviet tieši privātmāju iedzīvotāji ir kļuvuši atbildīgāki un ieinteresēti šķirot atkritumus.   

„Teikšu no savas pieredzes – vislabākie šķirotāji ir tie, kuri dzīvo privātmājās, jo viņiem ir konkrēts tilpums ar izvešanas biežumu. Ja tu saražo vairāk atkritumu, nekā tu esi pasūtījis izvešanai, tad ir jādomā. Šos pieņemšanas laukumus visbiežāk izmantos tieši privātmāju iedzīvotāji. Piemēram, kur likt veco televizoru? Tas stāv pagalmā.

Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji nones lejā pie konteineriem, noliek un aizmirst. Es pats dzīvoju privātmājā, piepildu ar stikla iepakojumu 240 litru konteineru divas reizes gadā, tas neaiziet atkritumos, un es par to nemaksāju,” stāsta Zakulis.

Uzņēmumam SIA „Eko Kurzeme” šķirošanas laukumi ir Liepājā un tagad arī Saldū.  Uzņēmuma izpilddirektors Andris Karlsons norāda, ka cilvēki informāciju par iespējām nodot atkritumus var meklēt mājaslapā vai sazinoties ar „Eko Kurzeme” pa tālruni.

Saldū atklāj atkritumu šķirošanas laukumuInga Ozola

„Galvenais ir nodalīt atsevišķi, nesalikt visu kopā, tad arī pašiem būs vieglāk nodot atkritumus laukumā. Saldū ir tā labā lieta, ka jau vēsturiski attīstīta atkritumu konteineru sistēma. Te ir plašākas iespējas – var nodot riepas, spuldzes un elektropreces. Par maksu ir lielgabarīta atkritumi un būvgruži,  te katrs pats var atvest savu dīvānu un par to norēķināties,” klāsta Karlsons. 

Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups ir gandarīts, ka pilsētā atklāts atkritumu šķirošanas laukums.

„No mūsu skatu punkta, šis ir nākamais solis, lai var nodot arī lielgabarīta atkritumus, nevis izmantot kupolus, kas jau pieejami novadā. Lielās talkas laikā mēs saviem novada iedzīvotājiem piedāvāsim lielgabarīta atkritumus nodot bez maksas, ikdienā tas notiks par maksu,” saka Zīrups.

Latvijā ir sadrumstalota atkritumu apsaimniekošana sistēma un darāmā vēl daudz, lai valsts mērogā būtu vienāda kārtība, skaidro Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

„Mums ir 10 atkritumu apsaimniekošanas reģioni, un mums ir vairāk nekā 30 atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi. Tas noteikti būtu labs risinājums, ja, piemēram, būtu vienota sistēma un konteineri, taču cilvēki pierod pie savas kārtības, ja tur uzrakstīts, kas konteinerā ir jāliek, tad cilvēks to sapratīs,” norāda Zakulis.

Latvijā šobrīd ir aptuveni 60 atkritumu šķirošanas laukumi, vairāki no tiem Kurzemē. To uzturēšanu atbalsta Latvijas Zaļais punkts. Jaunatklātais laukums Saldus pilsētā, kaut arī šobrīd bez laba piebraucamā ceļa, ko sola sakārtot, būs pieejams Saldus novada, kā arī apkārtējo  Brocēnu, Skrundas, Kuldīgas un Vaiņodes novadu iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt