Panorāma

Deputāti un ministri pašizolācijā

Panorāma

Jau gandrīz mēnesi neiziet ar ģimeni no mājām

Salaspils skolā 2 saslimuši, pašizolācijā 34

Salaspils skolā divi skolēni saslimuši ar Covid-19, pašizolācijā - 34 personas

Salaspils 1. vidusskolā ar Covid-19 saslimuši divi skolēni. Pašizolācija noteikta 23 skolēniem un 11 pedagogiem. Pirmais no saslimušajiem skolēniem bija atgriezies no sporta nometnes Spānijā.

Skolas direktore stāsta, ka brauciens uz Spāniju notika vēl tad, kad nebija stājušies spēkā ierobežojumi uz šo valsti nedoties. Turklāt vecāki pirms tam esot konsultējušies ar ārstu un saņemta atbilde, ka braukt var. Jaunietis ieradās skolā 10. martā. Arī tad Spānija vēl nebija iekļauta bīstamo valstu sarakstā.

Salaspils 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa: Spānija nebija. Spānija parādījās 11. martā. Nu, katrā gadījumā bez mazākām aizdomām. 12. martā tika izsludināta ārkārtas situācija. 13. martā skolā neviens nebija. Un pirmdien sazinājos ar konkrēto vecāku no rīta uzreiz, jo bija informācija, ka skolēns tajā 13. martā pēcpusdienā esot slikti juties. Un vecāki tātad arī paziņojuši SPKC un arī SPKC jau bija zvanījuši vecākiem par šo 9. marta lidojumu no Spānijas, kur izrādījās, ka esot bijis jau inficēts kāds no tiem pasažieriem. Tad es arī zvanīju vecākiem. Jāsaka paldies vecākiem, ka viņi nāca klajā un teica, ka patiešām ir bijis šis lidojums, lai mēs varam attiecīgi rīkoties.

Bet, ja jūs būtu zinājusi, ka tas bērns ir bijis Spānijā, kāda būtu jūsu reakcija bijusi tad?

- Nē, nu viennnozīmīgi, protams, ka nē un viss! Ka viņš nenāk un ka viņa nav. Tur valstis minētas vienas vai otras, bet jebkurā gadījumā situācija tāda, ka - domājam līdzi!

Tad jūs būtu teikusi, lai bērns paliek mājās?

- Jā. Noteikti.

Tomēr direktore uzsver, ka vecākus par notikušo vainot nevar, jo tā bija nestandarta situācija, turklāt ģimene respektējusi ārsta viedokli.

Tiklīdz skolai paziņots par pozitīvu Covid-19 testu, tūlīt arī sastādīts skolēnu un skolotāju saraksts, kuri bijuši saskarē ar saslimušo un kam jādodas pašizolācijā. Vakar pienāca ziņa, ka Covid-19 konstatēts vēl vienam klasesbiedram. Neraugoties uz notikušo, skola tiekot galā ar mācību procesu, kas notiek attālināti.

Vera Kalniņa: Mēs tiekam galā. Darbs norit, un esam jau gatavi. Esam skolas mājaslapā arī ievietojuši stundu plānojumus, un ir ieteikums vecākiem, un visi skolotāji iesaistās. Mēs izmantojam gan e-klasi, gan office un tiešsaistes, tā, ka nu..

Abi saslimušie esot ar viegliem simptomiem un var ārstēties mājās. Gan viņi, gan viss pārējais klases kolektīvs, kas tagad nonācis pašizolācijā, viens otru uzmundrinot kopējā "WhatsApp" sarakstē.

KONTEKSTS:

Latvijā līdz sestdienai, 21. martam, ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 124. Aizvadītās diennakts laikā Covid-19 apstiprināta vēl 13 personām.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti