Salaspils novada dome pēc tiesas lēmuma maina komiteju sastāvu

Ceturtdien Salaspils novada dome kārtējā sēdē apstiprināja grozījumus, kas nodrošina pastāvīgajās komitejās proporcionalitāti starp domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem, informēja domē.

Izmaiņas nodrošinātas pēc administratīvās tiesas lēmumam par pagaidu noregulējumu.

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams 17. septembrī apmierināja Salaspils novada domes deputāta Jāņa Nebara (Nacionālā apvienība (NA)) lūgumu un pieņēma lēmumu par pagaidu noregulējumu, uzliekot par pienākumu Salaspils novada domei viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas noteikt domes komiteju sastāvu, nodrošinot proporcionalitāti.

Tiesa bija secinājusi, ka vietu skaits komitejās nepamatoti palielināts Latvijas Zaļajai partijai (LZP) un "Jaunajai Vienotībai", samazinot vietu skaitu tikai NA.

Tādējādi atbilstoši tiesas lēmumā ietvertajiem apsvērumiem Salaspils novada domes Finanšu komitejā un Izglītības, kultūras, sporta, jaunatnes un sabiedrības integrācijas veicināšanas komitejā vietu sadalījums starp domē ievēlētajām partijām neatbilst proporcionalitātei. 

Lai izpildītu Administratīvās rajona tiesas lēmumu par pagaidu noregulējumu un tajā ietvertos apsvērumus par proporcionalitātes ievērošanu domes komiteju sastāva noteikšanā, Salaspils novada dome nolēma Finanšu komitejā aizstāt "Jaunās Vienotības" deputātu Kasparu Brunovski ar "Saskaņas" deputāti Ludmilu Fedorkovu, bet Izglītības, kultūras, sporta, jaunatnes un sabiedrības integrācijas veicināšanas komitejā aizstāt LZP deputātu Andreju Svilānu ar "Saskaņas" pārstāvi Fedorkovu.

Salaspils novada domē informēja, ka tādējādi katrā pastāvīgajā komitejā tiks nodrošināta proporcionalitāte:

"Jaunajai Vienotībai" četras vietas, NA viena vieta, LZP viena vieta un "Saskaņai" viena vieta.

KONTEKSTS:

Salaspils novada domē jauno deputātu darbs sācies ar strīdiem par vietu sadalījumu komitejās un tiesvedību. Tiesvedība par proporcionalitātes ievērošanu bija arī iepriekšējā sasaukumā, bet tiesas lēmumu izpildīt nebija iespējams, jo tas stājās spēkā tikai šā gada 9. jūlijā. Tagad Administratīvā rajona tiesa apmierinājusi lūgumu par pagaidu noregulējumu un uzlikusi domei par pienākumu mēneša laikā izdot jaunu lēmumu par komiteju sastāva izveidi. Pildīt lēmumu pieprasīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Šajā sasaukumā Salaspils novada domē  visvairāk – astoņus – mandātus ieguva partijas "Vienotība" deputāti. Trīs vietas ieņēma LZP deputāti. Tikpat vietu arī NA, Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas Zemnieku savienības apvienotajam sarakstam. Viena vieta tika arī sociāldemokrātiskajai partijai "Saskaņa". Pirmās nesaskaņas sākās, kad tika ievēlēti komiteju locekļi. NA pārstāvis Jānis Nebars uzskata, ka viņu apvienība ir apdalīta – ar LZP iegūts vienāds deputātu skaits, bet komitejās LZP ir piecas vietas, bet NA – četras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti