Panorāma

Pirmais Latvijas projekts Āfrikā – atbalsts jaunajām uzņēmējām

Panorāma

Panorāma

Salaspilī valodas nezināšanas dēļ atstādina piecus pedagogus

Salaspilī nepietiekamu valodas zināšanu dēļ atstādina piecus pedagogus

Valsts valodas centram pārbaudot skolotāju zināšanas Salaspils pamatskolā, izrādījās, ka gandrīz pusei no pārbaudītajiem tās nav pietiekamas. Nu skolai jācer, ka skolotāji ātri papildinās valodas zināšanas un varēs atgriezties skolā.

Valsts valodas centra darbinieki Salaspils pamatskolu apmeklēja pagājušajā nedēļā. Vizītes mērķis – pārliecināties par pedagogu latviešu valodas zināšanu līmeni. No 11 pedagogiem, kas izvēlēti pārbaudei, pieciem, tātad aptuveni pusei, latviešu valodas zināšanas esot nepietiekamā līmenī, lai varētu strādāt skolā. Direktorei nekavējoties nācās atstādināt fizikas skolotāju un četrus sākumskolas pedagogus.

"Esam piesaistījuši skolotājus gan no savas skolas, gan no citām skolām un iespēju robežās mācību procesu nodrošinām. Protams, nepieciešams būtisks pārplānošanas darbs, un būs zināmas grūtības. Pieļaujam, ka kādas stundas īslaicīgi arī nenotiks," norādīja direktore. "(..) Mēs ļoti rūpējamies par saviem skolotājiem, bet jaunus piesaistīt ir ļoti grūti."

Lai varētu strādāt par skolotāju, valsts valoda jāzina augstākajā – C1 līmenī. Tas nozīmē, ka "persona spēj brīvi sarunāties, pietiekami izvērsti izteikt un pamatot savu viedokli par dažādām tēmām, lasa un saprot dažāda satura un sarežģītības tekstus.

Pieciem atstādinātajiem pedagogiem esot doti trīs mēneši laika, lai valodu apgūtu un nokārtotu valsts valodas eksāmenu. Ja to izdarīs, darbā drīkstēs atgriezties.

Salaspils novada domes Izglītības daļas vadītāja Inga Elksne pastāstīja: "Viens skolotājs ir pensijas vecumā, tas neatgriezīsies. No pārējiem skolotājiem, – par diviem mēs esam pietiekami droši, ka viņi noteikti turpinās mācīties un kārtos eksāmenu, jo ļoti grib atgriezties skolā. Pārējie divi skolotāji vēl šaubās. Jādod viņiem laiks. Mēs pie tā strādājam. Mēs esam saziņā ar skolotājiem un rūpējamies par viņiem. Pašvaldība lēma uzreiz piedāvāt vēlreiz valsts valodas intensīvos kursus."

Pašlaik Valsts valodas centra pārbaudes notiekot arī citās skolās un bērnudārzos, zināja stāstīt pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti