Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Deg kūla un īpašumi

Salas pagastā izcēlies bīstams kūlas ugunsgrēks

Babītes novada Salas pagastā, apdzīvotajā vietā Pavasari sestdien, 6.aprīlī, izcēlies bīstams kūlas ugunsgrēks. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja, ka notikuma vietā strādāja vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji, lai no liesmām nosargātu netālu esošas dzīvojamās mājas.

Ugunsdzēsējiem un glābējiem sestdien bija ļoti saspringta diena daudzu kūlas ugunsgrēku dēļ.

Dažbrīd vienlaikus bijuši pat vairāk nekā 50 izsaukumi pa visu Latviju, un, lai uz tiem paspētu savlaicīgi, vairākās ugunsdzēsības daļās tika iesaistīti arī glābēji no darba brīvajā laikā un komplektētas arī rezerves automašīnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece Latvijas Radio pastāstīja, ka līdz pulksten 17.00 visā Latvijā jau tika saņemti vairāk nekā 120 izsaukumu tieši uz kūlas ugunsgrēkiem.

Inta Palkavniece: Par kūlas ugunsgrēkiem 6.aprīlīBaiba Kušķe

Lielākais un plašākais ugunsgrēks izcēlies Salas pagastā, izsaukumu glābēji saņēma īsi pēc pulksten 13.00, saskaņā ar sākotnējo informāciju tur dega niedres un  spēcīgais vējš ļauj liesmām ļoti strauji izplatīties.

Vairākas stundas vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji glābēji cīnījās ar liesmām, lai šo ugunsgrēku ierobežotu. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst.18.32 ugunsgrēks, un tā degšanas platība bija 60 hektāri, zinoja LETA.

 Vējš uguni trenkāja šurpu turpu.  Liesmas strauji mainīja virzienu.  Sadedzis elektrības stabs. Sadeguši siena ruļļi.

Uguns uz priekšu virzījās rūkdama. Ugunsdzēsēju galvenais uzdevums bija nosargāt dzīvojamās mājas. Uguns apstādināta pie ceļa, dažu desmitu metru attālumā  no zemnieku saimniecības.

Citur liesmas apturētas 100 - 200 metrus no mājās. Vietas, kur uguns apslāpēta, joprojām tiek uzmanītas, jo, uzpūšot vējam, atkal uzliesmo karstie pelni vai gruzdošie koki. Kas izraisījis šo ugunsgrēku, policija skaidro.

Tuvējo māju iedzīvotāji, kas vēlējās palikt anonīmi, LTV pastāstīja, ka dienas vidū viņi redzējuši kā mazdārziņā, kas atrodas šajā vietā, pacēlušies dūmi un kāds vīrietis centies drudžaini kaut ko apdzēst.

 Savukārt kādā zemnieku saimniecībā Tukuma novadā Slampes apkaimē  aizdegušās vismaz sešas vecas automašīnas, kas gaidīja remontu.  Vējš liesmas strauji dzina uz priekšu, un jau tuvojās kaimiņu mājas sētai. Ugunsdzēsēji ātri ar pletnēm liesmas pļavā apturēja.  Nav zināms, no kā automašīnas aizdegās.

VUGD aicina iedzīvotājus atcerēties, ka gadījumā, ja viņi redz dūmus vai to, ka ir izcēlies ugunsgrēks, ir nekavējoties jāzvana uz tālruņa numuru 112.

Palkavniece sacīja, ka ir saprotami, ka iedzīvotājus māc ziņkāre un vēlme savām acīm redzēt tuvāk, kas ir noticis, tomēr jāņem vērā, ka, tuvojoties ugunsgrēka vietai, cilvēks pats pakļauj sevi briesmām, jo atrašanās dūmos var kaitēt veselībai un dzīvībai.

Kūlas ugunsgrēkos cietuši arī vairāki cilvēki, kuri bija mēģinājuši pašu spēkiem apdzēst.

Pagājušajā diennaktī reģistrēti 116 kūlas degšanas gadījumi, kuros izdega 218 hektāri zemes un nodega vairākas ēkas.

Glābšanas dienests bažījas, ka zāles dedzināšanas apmērs šajās brīvdienās var sasniegt pēdējo gadu rekordu. Siltais laiks mudina ļaudis doties dabā. Daudzi atklājuši grilēšanas sezonu, bet vējš var ļoti ātri iesviest grila vai ugunskura dzirksteles sausajā zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti