Salas novada domes vadītāja Sproģe varētu saglabāt amatu

Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe ("Vienoti mūsu novadam"), visticamāk, varētu saglabāt savu amatu, Latvijas Radio ceturtdien, 25. janvārī, pavēstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts Vita Anstrate
  Domes vadītājas atbilstību amatam ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) pašlaik vērtē tamdēļ, ka dažādu formalitāšu un novada bērnunama direktora Jura Boķa slimības dēļ Sproģe ilgstoši atteikusies no amata atstādināt kriminālprocesā par vardarbību pret bērniem aizdomās turamo bērnunama direktoru Boķi.

   

  Par pašvaldībām atbildīgā ministrija saņēmusi Sproģes paskaidrojumus un pašlaik tos vērtējot. Visticamāk, ārkārtas sēde par viņas atsaukšanu no amata varētu nemaz nenotikt, stāsta ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība).

  "Jautājums ir tikai un vienīgi par to, vai vadītājas rīcībā bija pietiekama informācija, lai veiktu visas likumā nepieciešamās darbības vai nē. Tas ir tas jautājums. Viņasprāt, šie fakti bija par maz.

  Šobrīd mēs vērtējam šos faktus, kas bija viņas rīcībā, lai saprastu tālāk arī mēs, vai mēs tālāk šajā sakarā kaut ko darām, vai mēs paļaujamies uz to, ka domes vadība izpildīs to, kas viņai ir arī jāizdara.

  Šis cilvēks šobrīd ir uz slimības lapas, un viņas pienākumus būtu, tikko, kā viņš no slimības lapas nāk atpakaļ, atstādināt no amata tajā pašā dienā. Vajadzības gadījumā esam gatavi sasaukt ārkārtas sēdi, kā to paredz likums, ka ministrs sasauc ārkārtas sēdi, kurā liek priekšā darba kārtību, un tas būtu par konkrētās personas atstādināšanu uz izmeklēšanas laiku no amata. Šobrīd šāds lēmums vēl nav pieņemts, jo notiek šīs atbildes vērtēšana."

  Pagājušajā nedēļā ministrijas parlamentārais sekretārs pauda viedokli, ka slimības lapa nevar būt pamatots iemesls direktora neatstādināšanai, taču tagad ministrijā paļaujoties uz domes vadības rīcību, tiklīdz aizdomās turamais direktors būs vesels.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti