Panorāma

Piedāvā vairākus risinājumus iedzīvotāju atbalstam

Panorāma

“Latvijas gāze” gaida EK atbildi par Krievijas gāzes apmaksu

Apkures rēķinu apmaksai jāatsakās no lielākās daļas pensijas

Salas ciema trūcīgākajiem senioriem samaksai par apkuri jāatvēl lielākā daļas pensijas

Rēķini par siltumu aizvadītajā apkures sezonā bijuši tik lieli, ka trūcīgākajiem pensionāriem to apmaksai nācies atvēlēt lielāko daļu pensijas. To atzina Jēkabpils novada Salas ciemā sastaptie seniori. Siltumtarifs gāzes cenas dēļ kopš septembra tur mainījies vairākas reizes, tāpēc drošāki par nākotni jūtas tie, kas šobrīd daudzīvokļu māju pagalmos jau kārto nākamajai ziemai sarūpēto malku.  

Salas ciemā esošo daudzīvokļu māju iemītniekus pienākušie rēķini par gāzes apkuri ir finansiāli nomocījuši. To ievērojuši ne tikai vietējie.

"Cik es nesu saviem pensionāriem pensijas, visi sūdzas, ka grūti izdzīvot. Visvairāk jau izjūt tieši pensionāri un tieši vientuļie pensionāri, kas dzīvo vieni paši.

Ja viņi samaksā visus rēķinus, viņiem nepaliek naudiņas ēšanai," stāstīja pastniece Aelita no Jēkabpils.

Tāpēc ne velti daudzi salenieki rosās piemājas dārziņos, arī izdevumos par pārtiku var nākties taupīt.

"Ja man ir 480 [eiro] pensija, es uzskatu vēl samērā laba, Ja es 300 [eiro] atdotu par apkuri, par elektrību dažus mēnešus – 30, internets – 20, telefons. Paliek kapeikas vispār," sacīja Salas ciema iedzīvotāja Anna. Jautāta, kā viņa iztiek, kundze teica: "Nekas man nepalīdz, pati kuļos. Vasarā būs vieglāk, vasarā kādu kapeiku ietaupu."

Ciema iedzīvotāja Antoņina atzina, ka viņai palīdz iztikt mazbērni. "Ja nebūtu to, tad būtu grūtāk. Samaksā un sēdi siltumā. Ko mums večukiem vēl vajag?"

Taču daudziem tādas ērtības, kā centrālā apkure ciemā nemaz nav. Pensionāri Maigu Latvijas Televīzija sastapa, kraujam malkas pagales. Viņa vērtēja, ka šādi, pašai gādājot par siltuma radīšanu, ir izdevīgāk, nekā, piemēram, draudzenei blakus mājā paļauties uz gāzes apkuri.

"Pirmo mēnesi, kad sāka kurināt, man draudzene teica, ka 120 eiro tikai par centrālo apkuri jāmaksā vienas istabas dzīvoklītī. Kā var samaksāt? Vēl taču nāk klāt zāles," teica Maiga.

Parādniekos sastaptie Salas ciema iedzīvotāji negrib palikt. To apstiprināja arī vietējais siltuma piegādātājs, SIA "Vigants" valdes locekle Rita Audriņa. Tikko gan kā pašvaldībā apstiprināts jauns – zemāks siltumtarifs, taču pārejai no gāzes uz šķeldas apkuri būs vajadzīgs ilgāks laiks nekā viena vasara. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt